У Києві 8 червня відновлює роботу Музей Ханенків. Цього дня о 16:00 там проведуть першу після консервації колекції екскурсію - "Тіні та Стіни".
Під час екскурсії відвідувачі зможуть дізнатися про історію будівлі та її інтер'єри, повідомили організатори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топовий київський театр відновлює роботу: які ще працюють
"Ми розкажемо про будинок Ханенків, стіни якого були зведені для розміщення унікальної в Україні мистецького зібрання. Будівля, яка не раз бачила життя та смерть, руйнування і відновлення", - ідеться в повідомленні.
Обіцяють показати інтер'єри, що були спроєктовані так, щоб відтворити різні культурні епохи.
Вартість вхідного квитка - 120 грн. Обовʼязкова попередня реєстрація.
Національний музей мистецтв імені Богдана й Варвари Ханенків - чільний музей світового мистецтва в Україні. Музей презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. "Серцем" музею є художнє зібрання Богдана й Варвари Ханенків - українських колекціонерів і благодійників кінця XIX- початку XX ст.
Загалом фонди Музею Ханенків містять понад 25 000 предметів. Близько 1000 вибраних артефактів експонують постійно.





Сьогодні колекція музею містить оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от: Пітера Пауля Рубенса, Джентіле Белліні, Хуана Сурбарана, Жака-Луї Давіда, Франсуа Буше. Цінними є збірки скульптури й прикладного мистецтва Європи. Рідкісні взірці представлені в колекціях красного й ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, у невеличких збірках мистецтва Давньої Греції та Риму, Давнього Єгипту.
У музеї проводять також лекторії, концерти й артмайстерні.
Музей вистояв у роки Другої світової війни, найцінніша частина музейних творів перебула в евакуації в Уфі. Ту частину, що залишилася в Києві, пограбували нацисти під час відступу 1943 року. Сьогодні музей веде роботу з пошуку втраченої частини колекції.
Музеї Києва зачинилися 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ на територію України. Тоді ж законсервували колекцію в Музеї Ханенків.
Коментарі