
Для опалення приміщення необхідно багато ресурсів. З метою економії і впровадження більш екологічних методів обігріву, можна розглянути варіант покупки теплового насосу повітря-вода. Він використовує тепло зовні приміщення і забезпечує їм будинок зсередини. У чому особливість такого насоса і чи варто його купувати?
Плюси
1. Економічність. Насос працює від електромережі, але витрати при цьому мінімальні.
2. Безпека. Печі і каміни з відкритим вогнем потенційно можуть принести шкоду, як і газові котли. А тепловий повітряний насос не несе в собі ризиків пожежі або вибуху.
3. Ідеальний варіант для приватних будинків. Великий заміський будинок завжди важче утримувати, ніж компактну квартиру. Але і варіантів альтернативного обігріву більше, наприклад, тепловий повітряний насос. Він відмінно підходить для південних широт України, працюючи в моно режимі і для всіх інших регіонів - з додатковим джерелом опалення.
4. Для його установки не потрібно міняти план спорудження будівлі і оформляти додаткову документацію. Робіт з його монтажу набагато менше, тому що не доведеться виконувати земельні роботи, як у випадку з геотермальними тепловими насосами.
5. Екологічність. Не має потреби в шкідливих для навколишнього середовища видів палива або сировини для роботи.
Можна зробити висновок, що такий насос економить не тільки гроші на опаленні, а й час для його установки, а також простір.
Принцип роботи
Робота такого насоса залежить від зовнішньої температури, тобто, його ефективність не постійна. Розраховується ефективність (СОР) - коефіцієнт, згідно з яким віддача теплового насоса залежить від температури повітря. Підсумок роботи теплонасоса наступний: вихід теплової енергії буде в кілька разів більше, ніж витрачені ресурси, від 1,8 до 5 разів!
Наприклад, Mitsubishi Zubadan - повітряний тепловий насос, який здатний зберігати стабільну температуру всередині будівлі, навіть коли за межами приміщення температура падає до -15 градусів. Якщо температура холодніше цього показника -15 градусів, то і продуктивність насоса буде поступово зменшуватися. Але для нашого клімату це цілком прийнятні умови.
Якщо температура зовні вище +5, то продуктивність повітряного теплового насоса буде до 5 разів більше, ніж споживана енергія. У діапазоні від +5 до -15 градусів тепло буде підтримуватися на одному рівні, але з пониженням температури витрати електроенергії для опалення будуть рости. Коли показник вуличного градусника опуститься нижче -15, електровитрати будуть рости, а кількість тепла падати. В такому випадку, повітряний тепловий насос буде не ефективний.
Мінуси
1. Знаючи специфіку роботи, можна назвати головний недолік. Він полягає в тому, що повітряний тепловий насос не бажано використовувати, як єдине джерело опалення в будинку. Для підстраховки потрібно мати додаткове джерело тепла, яке буде працювати при найнижчих температурах.
2. Має тільки активне охолодження.
3. Частина конструкції розташовується на відкритому повітрі. В системі передбачений вентилятор, який обдуває насос, а значить, в нього може потрапити дрібне сміття.
4. Зовнішня частина досить гучна.
Насос має свої переваги і недоліки, але все одно залишається хорошим варіантом економічного опалювання.
Коментарі