




В архівах Служби безпеки України зберігається багато свідчень Голодомору 1932-1933 років.
Їх намагалася знищити радянська влада, розповів директор Галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут.
"Після Голодомору архіви пройшли чистку. Документи, які могли свідчити про штучно створений голод, масово знищувались або так змінювались, щоб потім неможливо було встановити, що ж насправді відбувалося. Сьогодні нічого втаємниченого не залишилося, але ще не всі фонди пройшли повний комплекс науково-технічного опрацювання, тож, можливо, нас чекають нові значимі знахідки", – сказав він.
Архів підготував детальні каталоги про історію Голодомору. Тепер історики й дослідники повинні опрацювати їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд Ічкерії визнав Голодомор геноцидом українців
"Весь комплекс завдань ще не завершений, якщо ми говоримо про наукове опрацювання", – додав Когут.
Документи можна умовно розділити щонайменше на дві категорії. Перша - це справи, які свідчать тих, хто намагався запобігти Голодомору. Ці люди поширювали інформацію про вбивство голодом українських селян. Вони повставали проти комуністів
Інша категорія – це так звані архівно-кримінальні справи, які відкрили пізніше. Їх заводили й на тих, у кого знаходили свідчення про Голодомор.
26 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Люди долучаються до акції "Запали свічку". Як вияв скорботи за вбитими голодом.
Цього року жертв радянського сталінського геноциду вшановують в умовах повномасштабної війни Росії проти України. У нинішній війні РФ переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації.
Коментарі