Франція, Велика Британія та Німеччина підписали Комп'єнське перемир'я 11 листопада 1918 року. Воно завершило Першу світову війну, яка тривала з 1914-го.
Більшість пунктів документу стосувалися роззброєння Німеччини. Вона мала віддати 5 тис. важких і польових гармат, 30 тис. кулеметів, 2 тис. літаків, 5 тис. локомотивів, 8 важких крейсерів, 10 крейсерів і 300 підводних човнів. Німецькі війська залишали протягом 15 днів зайняті території в Бельгії, Франції Люксембурзі, Росії та Румунії.
Військовополонені, захоплені німцями, мали повернутись на батьківщину. Німці, які потрапили у полон - утримувались у таборах й надалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали кольорове відео кривавої битви Першої світової
Переговори вели у штабному вагоні французького маршала Фоша у Комп'єнському лісі у Франції. Об 11.00 пролунав сигнал "Припинити вогонь!". Німеччина визнала себе переможеною.
В Німеччині Комп'єнське перемир'я сприйняли як національне приниження. Країна була занадто виснажена, щоб боротися далі. Німці помстилися за нього під час Другої світової війни - демонстративно змусили підписати французів Комп'єнське перемир'я 1940 року в тому ж "вагоні Фоша".
До річниці підписання Комп'єнського перемир'я 55-річний британець Ройстон Леонард зробив колоризацію фотографій, які ілюструють цей момент.
Коментарі