
14 листопада 1940 року 500 німецьких бомбардувальників зруйнували англійське місто Ковентрі, згідно з обіцянкою Гітлера відповісти на бомбардування Мюнхена 8 листопада: "... атака на столицю нацистського руху не лишиться безкарною".
Кара дійсно виявилась жахливою. Ввечері 14 листопада 1940 року перші дванадцять бомбардувальників "Хейнкель-111" вилетіли з аеродрому на узбережжі Франції і 0 19 год 24 хв розпочали атаку на Ковентрі. Бомбардування тривало до 6 години ранку 15 листопада. В авіанальоті взяло участь 437 літаків.
За 11 годин неперервних бомбардувань на місто було скинуто 56 тон запалювальних бомб, 394 тони фугасних бомб і 127 парашутних мін. В Ковентрі було зруйновано сім важливих військових підприємств, згоріло 60 тисяч із 75 тисяч будівель, загинуло 568 чоловік, а 865 було поранено.
Втрати німців склали лише один літак.
Всього за роки Другої Світової війни німці бомбардували Ковентрі 41 раз (востаннє у серпні 1942 року). За весь період бомбардувань в місті загинуло 1236 чоловік, з них 808 поховані в братській могилі кладовища на Лондон-Роуд.
Після 2-ї Світової війни з'явилась інформація, що на момент атаки на Ковентрі англійці вже уміли розшифровувати німецькі коди, і прем'єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчилль мав неодмінно бути в курсі запланованої німцями акції. Якщо так, то рішення Черчилля, на перший погляд варварське, було цілком виправдане з точки зору військової необхідності - будь-які дії англійців при евакуації, навіть частковій, жителів міста перед німецьким авіанападом не могли б залишитись непоміченими ворогом і знання британцями німецьких шифрів зразу б стало очевидним німецькому командуванню.
Ціною життів жителів Коветнрі англійці зуміли до кінця війни перехоплювати і розшифровувати німецьку секретну інформацію, що безумовно зберегло десятки тисяч життів інших англійців і врятувало країну від поразки.
Коментарі