пʼятниця, 17 лютого 2012 07:00

Відновлення після інсульту пришвидшують фізпроцедурами

Автор: фото: Катерина СОБОЛЄВА
  Невролог вінницького медичного центру ”Олсвіт-МЦ” Олександр Даневич: ”Поєднання медикаментозного лікування та фізпроцедур дає значно кращі результати, ніж лікування лише медпрепаратами”
Невролог вінницького медичного центру ”Олсвіт-МЦ” Олександр Даневич: ”Поєднання медикаментозного лікування та фізпроцедур дає значно кращі результати, ніж лікування лише медпрепаратами”

Запорука вдалої реабілітації в післяінсультний період — комплексний підхід. Тому кращі результати дає поєднання основного медикаментозного лікування та фізпроцедур. Про їх важливість у післяінсультний період розмовляємо із неврологом медичного центру "Олсвіт-МЦ" Олександром Даневичем.

— Підбираємо лікування кожному пацієнту індивідуально. Якщо хворий не може ходити, призначаємо систему розвантаження та вертикалізації. Це тренажер із доріжкою. Спеціальне кріплення тримає хворого у вертикальному положенні. Ми допомагаємо відновлювати та формувати порушені навички ходи. Фахівець навчає, як правильно починати ходити заново. Також на паралізовані кінцівки призначаємо аплікації парафіну в поєднанні з масажем і лікувальною фізкультурою. Застосовуємо електростимуляцію м'язів — струм покращує кровопостачання тканин і венозний відтік. Якщо хворий ходить, але має обмежену рухливість кінцівок — призначаємо також тренажер для ніг "Мотомед". На пацієнтів із незначними порушеннями рухливості добре діє гідромасаж і магнітотерапія.

Кому протипоказане таке лікування?

— Не призначаємо фізпроцедур онкохворим. Електроміостимуляція може зашкодити пацієнтам із кардіостимуляторами, порушенням серцевого ритму та неконтрольованим тиском, хворим на епілепсію. Перед тим як призначити процедури, зважаємо на всі недуги пацієнта.

Скільки часу триває лікування?

— Щонайменше 10 днів. Хворому слід пам'ятати, що не варто займатися більше, ніж може. Буває, що після процедур у нас пацієнти ще йдуть у фізкультурну залу. Вважають, якщо більше займатимуться, то швидше одужають. А потім у них підвищується тиск, паморочиться в голові. Деяким хворим розводимо процедури: призначаємо зранку та ввечері, щоб організм устиг відпочити.

Як часто можна проходити комплексне лікування?

— Один або два рази на рік. Проте протягом першого року після інсульту фізпроцедури можемо призначати й частіше, але під обов'язковим контролем лікаря.

Які ще хворі можуть звертатися до вас?

— Порушення функцій кінцівок виникає не лише після інсульту, а й після важкої черепно-мозкової травми. Таким хворим для відновлення рухливості та можливості обслуговувати себе також необхідні фізпроцедури.

Контакти: м. Вінниця, вул. Пирогова, 109. Тел.: 0(432) 53 38 81, 65 55 28, 0(96) 367 84 03.

Зараз ви читаєте новину «Відновлення після інсульту пришвидшують фізпроцедурами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути