
Останні півроку киянка Вікторія Пономарчук, 40 років, постійно хворіла. То вухо заболить, то горло, та й нежить не минав місяцями. Коли застуда лише починалася, жінка не звернула на неї увагу — думала, швидко пройде. Але недуга не минула навіть у літню спеку.
— Спочатку лікувалася народними методами, — розповідає Вікторія. — Пила чай з медом і лимоном, калиною, щоб випотіти простуду. У вухо закапувала краплі й гріла його лампою і сіллю.
Каже, після такої терапії хвороба ніби минала. Але з часом поверталася поганим самопочуттям, болем в ділянці між вухом і горлом. Тоді жінка пішла до поліклініки.
— На прийомі дільничний лікар-отоларинголог сказала, що все нормально. Ще й обурилася, чого це я прийшла.
Слова професіонала на певний час заспокоїли пані Пономарчук, та простуда вернулася у липні. Пригадує, що все почалося із шуму у вусі.
— Стало пострілювати, гудіти і пропадав звук, особливо в метро. Це була катастрофа, бо я даю приватні уроки гри на піаніно. Довелося відпустити учнів на канікули, поки не одужаю.
Якщо не лікуватимуся — оглухну
Дільничному лікареві жінка вже не вірила. Вирішила розпитати друзів про хорошого спеціаліста. Вони порадили записатися на прийом до завідувача лор-відділення київської міської лікарні N1 Володимира Коробенка.
— Оглянувши мене, лікар сказав: "соплі — через викривлену перегородку у носі, а біль під вухом — це отит та запалення слинної залози". Останнє розвинулося від переохолодження. Попередив, якщо не лікуватимуся — оглухну.
Призначив приймати антибіотики в таблетках, і не лінуватися, робити щодня сухі прогрівання.
— Із мого народного арсеналу правильним виявився лише бабусин рецепт прогрівання вуха сіллю. Володимир Григорович сказав, що це трохи призупинило розвиток недуги.
За п"ять днів Вікторії полегшало, біль над горлом минув. Щоб вилікувати запалення залози, довелося весь місяць робити прогрівання.
— Лор порадив не запускати простуд, тим більше, що маю до них схильність, — каже пані Пономарчук, поправляючи хустинку на шиї. — А щоразу, як болітиме горло, робити профілактичні прогрівання сіллю — це найефективніший вид домашнього лікування.
Сіль кладуть у полотняний мішечок
Для сухого вигрівання краще використовувати кам"яну сіль грубого помелу. Її висипають на сковорідку або деко. Помішують, поки стане гарячою, але доки не почне плавитися. Сіль насипають на складену вдвоє просту тканину та загортають конвертиком. Щоб тепло трималося довше, можна обгорнути шерстяною хусткою.
На вухо такий пакетик кладуть на півгодини, а при лікуванні ангіни прив"язують хустку із сіллю до шиї на ніч.
Недуги починаються на відпочинку
— Зараз час загострення хронічних отитів. Люди повертаються з відпочинку, особливо з моря, — розповідає Володимир Коробенко, 56 років, завідувач лор-відділення міської лікарні N1. — Там вони плавали, вуха мокли, хотілося посидіти довше у воді, а потім — на протяг. Зазвичай на відпочинку на такі "дрібниці" не звертають уваги. А хвороба прогресує.
У Вікторії було хворе вухо і запалення залози від переохолодження. Лікар пояснив — це вже сфера не отоларингології, а напрям щелепно-лицьової хірургії. Однак люди часто плутають біль між шиєю і вухом з отитом.
Щороку маємо відсотків десять таких пацієнтів, які приходять до нас із "хворим вухом", а виявляється — запалена слинна залоза.
Коментарі