Ексклюзиви
понеділок, 13 серпня 2012 07:30

Слухові апарати налаштовують за аудіограмою

Автор: фото надане медичним центром ”Пізнай світ”
  Найпоширеніший вид слухових апаратів -- внутрішньоканальні. Ними користуються майже 80 відсотків споживачів
Найпоширеніший вид слухових апаратів -- внутрішньоканальні. Ними користуються майже 80 відсотків споживачів

— 10 відсотків людей мають проблеми зі слухом, і з кожним роком ця цифра зростає, особливо серед молоді. І що найгірше, люди не хочуть лікуватися, бо їм соромно визнати свою хворобу, — розповідає Василь Лагошняк, головний лікар медичного центру "Пізнай світ". — По допомогу часто звертаються пацієнти вже зі значними дефектами слуху.

Лікарі радять людям, старшим за 50 років, щороку проходити обстеження.

— Цих візитів не треба боятися, адже оториноларинголог — не стоматолог, процедура обстеження слуху безболісна. У нашому центрі зможуть провести діагностичну та клінічну аудіометрію, тобто визначити пороги слухового сприйняття тонів, провести SISI-тест — визначення індексу чутливості до короткочасних підсилень інтенсивності тону, — говорить Василь Ярославович. — Активно працює напрям слухопротезування: ми підбираємо аналогові та цифрові слухові апарати від фірм "Джі-Ен рісаунд", "Бернафон", "Сіменс", "Фонак". Здійснюємо налаштування цифрових приладів, виготовляємо індивідуальні вушні вкладки.

Найпоширеніший вид слухових апаратів — внутрішньоканальні. Ними користуються майже 80% споживачів. Прилади прості, малопомітні та зручні. Вони забезпечують близький до природного спектр звуків. Виготовляють їх індивідуально, відповідно до форми вуха конкретної людини та згідно з аудіограмою. Другий вид — завушні слухові апарати, їх доукомплектовують виготовленою за індивідуальною характеристикою внутрішньою вкладкою, через яку звуки надходять до барабанної перетинки.

— Найбільшим досягненням сучасної техніки вважають багатоканальні цифрові слухові апарати — такі собі мініатюрні комп'ютери, що виконують 150 мільйонів операцій за секунду. На деяких із них є кнопка вибору програми, за допомогою якої можна змінити звучання залежно від місця перебування — на роботі, у ресторані чи вдома. Слухові апарати для дітей можуть бути декоровані кольоровими малюнками.

Фахівець вирішує, який треба пристрій, і налаштовує його в центрі.

— Якщо вражені обидва вуха, бажано носити два прилади. Перевіряти дію слухового апарата, чистити й налаштовувати його треба кожні чотири місяці, — каже лікар.

Зараз ви читаєте новину «Слухові апарати налаштовують за аудіограмою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути