
— Вісім років не можу ні говорити, ні чистити зуби, ні помитися. Так болить лице. Їсти для мене — кара, — розповідає 60-річна Антоніна Семенівна, вихователька зі Стрия на Львівщині. Говорить тихо, крізь зуби. Боляче відкривати рот, каже.
— Раніше допомагав фінлепсин — лікує судоми в епілептиків. Зараз — ні. Дочка прочитала в інтернеті, що в Міжнародному центрі нейрохірургії роблять блокади.
— У жінки затиснутий трійчастий нерв. Це один із найсильніших болів, що може відчути людина, — каже Ігор Курілець, директор Міжнародного центру нейрохірургії. — Відчуття таке, ніби в обличчя з розгону всаджують голки. Його не знімають навіть наркотичні препарати.
А вона ще й має розсіяний склероз. Це не той, коли все забувають, а важка невиліковна хвороба. Організм знищує оболонки власних судин. Страждає вся нервова система. Людина погано бачить, її хитає, не може розмовляти. Недуга відступає, потім знов загострюється. Врешті пацієнт стає інвалідом. Розсіяний склероз роз'їдає й оболонку лицьового нерва. Тому кожен п'ятий хворий має цю проблему.
Єдине, що можна зробити, — ввести у нерв ліки, що заморожують його. Біль відступає на два-три роки.
Через отвір у черепі робимо блокаду — колемо гліцерол. Блокує імпульси болю, щоб не передавалися у мозок. Операція триває кілька хвилин, але під загальним наркозом, бо болюча. Відчувають її навіть непритомні.
У більшості пацієнтів біль зникає одразу. Виписують за три дні. Доти мусять перевірити, чи подіяв гліцерол на нерв. Деяким процедуру повторюють.
Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою.
Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, тел. 0(44) 592 68 78
м. Кременчук, лікарня "Нафтохімік", вул. Свіштовська, 3, тел. 0(99) 309 20 21
м. Стрий, вул. Ольги Басараб, 15, тел. 0(67) 891 00 00
Коментарі