
Катаракта — одна з найпоширеніших хвороб очей у світі. Людина ризикує повністю втратити зір, адже кришталик стає непрозорим та твердіє. Катаракта ніколи не сповільнює розвиток, а затримка лікування приносить більше витрат і загрожує додатковими хворобами.
— Два роки мала проблеми з очима, лікарі діагностували катаракту. Довго розмірковувала про лікування, але нещодавно помітила, що праве око почало значно гірше бачити, все стало, як у тумані. Відчувала постійний дискомфорт, — каже 66-річна Любов Петрушка із Полтави. Чотири місяці тому в офтальмологічному центрі "Іріс" під час операції їй замінили кришталик ока на штучний.
— В обласну лікарню не хотіла звертатися, бо не дуже подобалися умови. Друзі родини порадили звернутися в приватну клініку "Іріс", дали контакти. Приємно здивувало комфортне приміщення, привітливе ставлення працівників, які на всі мої питання дали чіткі відповіді, черг немає. Після ретельного обстеження лікар Тетяна Д'яконова порадила робити операцію, щоб надалі не було ускладнень. Сама операція тривала хвилин сім — не встигла й зрозуміти, все пройшло зовсім безболісно. Виписали ліки, місяць була під ретельним спостереженням лікарів. Признаюсь, що дуже боялась, себе берегла — телевізор не дивилася, важкої роботи не робила. Син був поруч. Минуло вже кілька місяців, усе добре. Багато знайомих пройшли лікування в "Ірісі", дають тільки схвальні відгуки. На своєму здоров'ї відчула, що все це правда, — каже Любов Григорівна.
При катаракті дуже важливо вчасно звернутися до лікаря.
— Катаракту можна вилікувати тільки хірургічно. Інших варіантів немає. З віком кришталик всередині ока псується, твердіє білок і втрачається здатність проводити світло. Зараз економічна ситуація негативно відображається на здоров'ї пацієнтів, люди уникають лікарів, щоб не витрачати грошей. Катаракта ніколи не сповільнює свій розвиток, а затримка в її лікуванні приносить більше витрат, адже з часом операція стає складнішою, відновлення потребує більше ліків, — пояснює Тетяна Д'яконова, офтальмолог вищої категорії, головний лікар офтальмологічного центру "Іріс" у Полтаві.
Чи потрібно готуватися до операції із видалення катаракти?
— Під час будь-якої операції потрібна підготовка. Пацієнт має отримати результати всіх аналізів, не мати застуди чи якихось запалень в організмі. Також усі запальні процеси в очах мають бути вилікувані.
Спеціалісти центру "Іріс" завжди прогнозують можливий результат операції ще до хірургічного втручання. Після заміни кришталика на штучний катаракта зникає на 100 відсотків.
Після операцій пацієнти довго відновлюються?
— Сучасні методи хірургічного втручання дозволяють наступного дня продовжити звичний ритм життя. Майже ніяких обмежень, окрім чіткого дотримування інструкцій, які дають лікарі. Також дуже важлива особиста гігієна.
Тетяну Д'яконову запрошують оперувати в різні області
Клініка "Іріс" почала свою роботу 2016 року. У медзакладі пропонують широкий спектр послуг: лазерне й хірургічне лікування глаукоми, терапевтична корекція зору в дітей PARAGON (США), лазерне лікування сітківки при цукровому діабеті.
Тетяна Д'яконова раніше була головним офтальмологом Луганська. Зараз оперує в медзакладах кількох областей. Зробила понад 30 тис. операцій.
Попередньо записатися на консультацію можна за тел.: 69 71 70, 0(66) 19 73 031.
Центр "Іріс" розташований за адресою: м. Полтава, вул. Миколи Дмитрієва, 6д (колишня вул. Володарського, територія Полтавської центральної районної лікарні).
Ліц. МОЗ на медичну практику №47 від 28 січня 2016 року.
Коментарі