
— У світі налічують 37 мільйонів сліпих людей і 124 мільйони з поганим зором, за даними Всесвітньої організації здоров'я. Кожні 5 секунд у світі сліпне одна доросла людина, і кожну хвилину — дитина. При цьому три чверті випадків сліпоти можна попередити, — розповідають офтальмологи з України та Польщі на міжнародній конференції "Vision2020. Право на зір". Її організував луцький "Центр хірургії ока професора Загурського". Захід приурочений до Всесвітнього дня зору.
— В Україні проблема сліпоти — надзвичайно гостра. Найчастіше втрачають зір люди, які страждають на цукровий діабет, мають глаукому, вікові зміни, — говорить Тетяна Єремєєва, головний лікар Центру хірургії ока професора Загурського. — На щастя, сьогодні завдяки високому рівню офтальмологічної допомоги, шанси відновити та покращити зір пацієнтів суттєво зросли.
Луцький центр хірургії ока професора Загурського — перший в Україні медичний заклад всесвітньо відомого польського вченого і практика. Чотири такі самі клініки понад 10 років успішно працюють у польських містах Краків, Жешув, Люблін та Наленчув. У центрі діють діагностичне і хірургічне відділення, кабінет лазерних методів лікування й оптика.
Тетяна Вікторівна першою виступила з доповіддю. Проаналізувала ситуацію зі сліпотою у США, Польщі та Україні, зокрема на Волині. На прикладі діяльності центру в Луцьку пояснила, як можна вести електронний реєстр пацієнтів, застосовувати локальні скринінгові програми з основних нозологічних форм.
Уперше на запрошення Центру хірургії ока професора Загурського Західну Україну відвідав доктор медичних наук, Президент Американського Товариства Травм Ока, Віце-президент світового Товариства Травм Ока, професор офтальмології в університеті Алабама (США) професор Ференс Кун, який входить у п'ятірку найкращих вітреоретинальних хірургів світу. У своїй доповіді "Вітректомія при попередженні сліпоти" професор Кун зупинився на показах для ранньої вітректомії, розповів про неефективність розсмоктуючої терапії при гемофтальмах та сучасне лікування запалень оболонок ока.
Професор Збігнев Загурський, фахівець світового рівня, засновник мережі Центрів хірургії ока, практикуючий офтальмохірург, продемонстрував під час конференції для наочної ілюстрації стрімкого розвитку офтальмологічної науки відеозйомку операції з видалення катаракти початку минулого століття і фемтосекундну хірургію катаракти XXI ст.
У Центрі хірургії ока професора Загурського у Луцьку впровадили вперше на Західній Україні амбулаторну вітреоретинальну хірургію за мікроінвазивною технологією 23G, 25G. Також у хірургічному відділенні клініки офтальмологи успішно проводять оперативні втручання з приводу катаракти, застосовуючи безшовний ультразвуковий метод (факоемульсифікація — мікророзріз до 2 мм) з імплантацією гнучкого штучного кришталика з "пам'яттю форми".
Звернутися за консультацією можна за адресою Центру хірургії ока професора Загурського: м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 1. Тел. 0(332) 77 00 88.
www.zagorski.com.ua.
Довіряйте ваші очі дбайливим рукам!
Коментарі