
— Цього року збільшилася кількість дітей з обструктивним бронхітом. Це кашель із величезною кількістю слизу, який накопичується в бронхах, — говорить Євген Симонець, 40 років, пульмонолог, голова Всеукраїнського респіраторного клубу. — Лікував недавно 3-річного киянина Марка, який хворів на бронхіт за зиму десять разів. Це ускладнення спричинила алергія.
Хвороба починається з першіння в горлі, відчуття млявості. Стає важко дихати. Температура у хворого не перевищує 37,5 градуса. Виділяється мокротиння, стає важко видихати. Людині здається, що задихається.
Обструктивний бронхіт виникає на фоні вірусної інфекції або в дітей з алергіями. Хвороба часто повертається. Проявляється раз-двічі на місяць.
— Потрібно вилікувати спочатку сам бронхіт. Призначив бронхолітики й муколітики — ліки, що розширюють просвіт бронхів. Після цього приписав антибіотики, що вбивають бактерії. Головне — не сплутати і пити по порядку. Далі лікування залежить від виду бронхіту. Якщо хвороба супроводжується мокротою, призначаю відхаркувальне. Коли мокротиння в'язке, потрібні розріджувальні засоби. Від спазмів у горлі допоможуть спазмолітики.
Інгаляції радить робити за допомогою небулайзера. Туди заливають лікувальний розчин. Трубкою через рот вдихають водяний пил.
Після лікування бронхіту лікар визначає вид алергії: харчова, побутова чи на природні чинники. Призначає алергоскринінг в лабораторії.
— Марк не переносить курячий білок і молоко. Йому не можна їсти яйця, курку, ковбасу та хлібобулочні вироби. За алергічної реакції на молоко через маркер перехресної дії заборонена також яловичина. Я прописав йому повністю раціон. Радує, що завідувачка дитячого садка пішла батькам назустріч. Хлопчику почали окремо готувати їжу. З його життя прибрали алергени та призначили курс протиалергічних препаратів на шість місяців. Після корекції харчування з осені до середини зими Марк захворів тільки раз.
Протиалергічні препарати потрібно приймати довготривалим курсом. Не менш ніж півроку. Таблетки від алергії мають бути жувальні. Їх слід розжовувати, а не ковтати.
— Лікуванням за такою схемою можна захистити пацієнта від бронхіальної астми. Якщо хворобу не вилікувати до статевого дозрівання, залишиться на все життя.
Коментарі