
21 травня вшановують двох святих - царицю Олену та її сина Костянтина. Їх за великі справи прирівняли до апостолів і називають рівноапостольними.
Жили в III-IV століттях і стояли на чолі Римської імперії. Вони були християнами і за час правління Костянтина багато зробили для віри.
Цар Костянтин, щоб відійти від впливу язичництва, переніс столицю з Риму в місто, яке так і назвали - Константинополь (зараз це Стамбул). Він усіляко допомагав християнам і зробив християнство основною релігією в країні.
Коли Костянтин вирішив знайти хрест, на якому був розіп'ятий Ісус, то мати зголосилася йому допомогти. Вона сама поїхала в Єрусалим і її пошуки увінчалися успіхом. Ця подія в церковному календарі відома як Воздвиження Хреста Господнього. Також над місцем, де був похований, а потім воскрес Христос, звели церкву Воскресіння Христового.
Олену та Костянтина за їхні заслуги церква називає рівноапостольними - тобто такі самі, як і апостоли.
До святих Олени та Костянтина звертаються з проханнями дарувати мир і благоденство, моляться про мудрість, здоров'я, терпіння. Царицю Олену вважають покровителькою літніх людей.
У народі свято має назву день Олени і Костянтина, або Оленин - на честь Олени. Кажуть, що дівчатам сьогодні потрібно просити святу про наречених.
Що заборонено цього дня
У цю дату церква не схвалює плітки, лайку, суперечки, заздрість і жадібність, також не слід відмовляти тим, хто просить про допомогу, ображати людей і особливо тварин.
Цього дня слід уникати чорного одягу. У писаннях сказано, що цариця не любила такий, тож носити його сьогодні - до печалі та неприємностей.
День не дуже сприятливий для сватання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною
Прикмети
небо зранку червоне - піде дощ і будуть гриби;
з'ясувалося - грибів не чекай;
захід сонця червоний - до гарної погоди на кілька днів;
веселка зранку - буде дощ, а якщо веселка ввечері - потеплішає.
Вважається, що все посаджене в цей час, оберігає свята Олена.
8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння.
В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
Коментарі