понеділок, 26 вересня 2016 16:38

7 речей, які варто знати при плануванні другої вагітності

 

Про сім речей, які відрізняють першу вагітність від другої, пише 4mama

1. Менше стресу

Перша вагітність - вікно в новий світ, де всі відчуття і переживання переносяться гостріше. Майбутня мама чутлива до кожної зміни в організмі, деякі з них можуть її налякати, створюючи стресову ситуацію. Повторні "дві смужки" вже не так дивують і розбурхують нервову систему. Навчена досвідом мама вже знає чого очікувати і до чого готуватися. Особливо, якщо різниця між дітьми не більше 5 років.

У психологічному плані з другою вагітністю може бути складніше, бо мама часто задається питаннями: "Чи вистачить моєї любові на двох?", "Чи не буде відчувати себе обділеною старша дитина?". Причин для занепокоєння немає, це лише прояви підвищеного гормонального фону.

2. Можливе загострення хвороб

Якщо термін між першою і другою вагітністю невеликий, організм ще не оговтався від попередніх пологів. На повне відновлення організму, на думку акушерів-гінекологів, необхідно витримати паузу хоча б три роки. Гінекологи рекомендують планувати вагітність, здавати аналізи, пройти обстеження організму, почати прийом вітамінів. Це потрібно для того, щоб виключити інфекції і можливість загострення хронічних захворювань.

Хоча можливі й приємні зміни, наприклад, якщо протягом першого триместру першої вагітності вас мучила нудота, то симптоми можуть ослабнути з другої вагітністю.

Здоровий спосіб життя, правильний режим і відмова від шкідливих звичок підвищують шанси на легку вагітність.

3. Довго приховувати свій стан не вийде

Якщо в першу вагітність люди довго не помічали ваш цікавий стан, то на цей раз ви будете здивовані тим, як швидко співробітники і рідні помітять зміни, які відбуваються з вами.

Справа в тому, що м'язи черевної стінки і матки розтягнуті попередньою вагітністю та пологами. Живіт росте швидко і може бути більшим, ніж у перший раз. Розташовується він зазвичай нижче, що може викликати часті походи в туалет.

4. Перші ворушіння відчуєте раніше

При першій вагітності жінка може відчути "ворушіння" з 18-24 тижнів. А при повторних вагітностях - з 16-го.

Багато майбутніх мам, плутають ворушіння з кишковою перистальтикою, але ті, у яких вже є діти, одразу все зрозуміють. Варто також орієнтуватися на статуру майбутньої мами, адже мами "в тілі" можуть відчувати ворушіння трохи пізніше. Деякі гінекологи, таким чином, вираховують передбачувану дату пологів. До тижня, коли жінка відчула ворушіння малюка, при перших пологах додають 20 тижнів, повторних - 22.

5. Збільшується навантаження на хребет

З другою вагітністю тазові кістки розсуваються раніше, що може стати причиною болів в суглобах. З кінця другого триместру рекомендується носити бандаж, підібраний за розміром, який підтримає животик і зменшить навантаження на хребет.

6. Варикозне розширення вен

Ще один неприємний супутник вагітності. Найчастіше захворювання вперше проявляється під час виношування дитини. Живіт робить істотне навантаження на ноги, і кровоносна система може сильно постраждати.

Варикозне розширення вен – спадкове захворювання. Якщо хтось в сім'ї по жіночій лінії має його в своєму анамнезі, вам обов'язково необхідна консультація судинного хірурга або флеболога.

7. Пологи проходять швидше і легше

Приємним бонусом другої вагітності стає тривалість пологів. Вона скорочується, пологи можуть проходити стрімко, в середньому тривають 4-8 годин. Болючість переймів зменшується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не можна лікувати дитину: 5 головних помилок

Жінка морально готова до других пологів: знає, як правильно дихати, як тужитися. Налаштовує себе тільки на позитивний фінал і швидку зустріч зі своїм малюком.

Нагадаємо, Мел Гібсон стане батьком вдев'яте

Зараз ви читаєте новину «7 речей, які варто знати при плануванні другої вагітності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути