пʼятниця, 04 грудня 2015 13:50

Путін гадки не має, як витягнути Росію з економічного болота - Bloomberg

Путін гадки не має, як витягнути Росію з економічного болота - Bloomberg
Фото: inosmi.ru

Послання Федеральним зборам президента РФ Володимира Путіна показало, що він усвідомлює: після двох років зовнішньої експансії потрібно зосередитися на внутрішньоросійських питаннях.

Про це пише оглядач The Bloomberg View Леонід Бершидський.

"Воно також показало, що Путін не має ні найменшого поняття, що потрібно робити, щоб витягнути Росію з економічної трясовини", - пише автор.

В посланні йшлося переважно про внутрішні справи Росії. "Оптиміст вважатиме це добрим знаком", - пише Бершидський.

Так, екс-міністр фінансів Олексій Кудрін написав у Twitter, що в посланні "підкреслюється важливість свободи підприємництва і визнається засилля силовиків".

Однак, зазначає Бершидський: "Путін не сказав, які заходи планує у зв'язку з систематичною експропріацією приватного бізнесу в своїй країні. Він вважав за краще проігнорувати опубліковані днями прямі докази того, що Гепрокуратура і Слідчий комітет наскрізь корумповані".

Бершидський вважає, що нині, "коли триває кілька міжнародних авантюр", Путін не атакуватиме силовиків.

Він зазначає, що Путін інформований про події, але "не може (або, що ймовірніше) не хоче нічого робити для приватного бізнесу в системі, яка перерозподіляє ресурси на користь осіб, наділених адміністративною владою".

Путін чудово розуміє, що на російську сировинну економіку чекають важкі часи, але те, що він запропонував у посланні, навряд допоможе виправити ситуацію, вважає Бершидський.

Оптимізм Кудріна необґрунтований, робить висновок автор. Навіть якщо лібералів знову покличуть в уряд, вони мало що зможуть зробити в рамках прогнилої системи.

"Путін вселив у них хибні надії, проявивши певну готовність дивитися на внутрішнє життя країни. Але зовнішня агресивність - єдина опора путінської влади, яка всередині країни продовжує терпіти невдачі", - йдеться в статті.

"Брязкання шаблями скоро відновиться - це все, що може зробити Путін, щоб не втратити підтримку росіян перед обличчям слабкої економіки і корумпованої держави", - підсумовує Бершидський.

Зараз ви читаєте новину «Путін гадки не має, як витягнути Росію з економічного болота - Bloomberg». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути