Першу лотерею у Європі провели 24 лютого 1466-го у Бельгії. Вдова художника Яна Ван Ейка на 25-у річницю смерті чоловіка влаштувала розіграш. Отримати грошову винагороду міг той, хто придбав квиток. Гроші пішли на підтримку малозабезпечених городян.

Однак першою масштабною лотереєю називають De Lotto de Firenze. Вона пройшла у Флоренції 1530-го. Була настільки успішною, що лотереї почали проводити в інших містах Італії. Регулярні щотижневі лотереї у країні почали проводити з 1863 року. Їхньою метою був збір коштів для держави.
Подібні розіграші проводили в Великій Британії. Зібрані гроші вкладали у будівництво Британського музею і ремонт мостів.
У США за допомогою лотереї побудували дорогу через Камберлендський гірський район. У австралійському Сіднеї оперний театр звели за рахунок податків на азартні ігри.
Водночас лотереї у своїх цілях використовували шахраї. У США, наприклад, у 1890 році президент спільно з Конгресом засудив розіграші як "шахрайські й аморальні". Тому лотереї часто забороняли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закрили 5300 закладів із гральними автоматами
В Україні підприємство "Українська національна лотерея" створили 1997-го. Чинне на підставі ліцензії та під наглядом Міністерства фінансів і Державного казначейства. До 2001 року розіграші називалися "Національна лотерея 6 з 39". Далі з'явилися ще два - "Кєно" і "Супер Лото".
Сьогодні в Україні існують й інші лотереї. Найпопулярніші - "Лото Забава", "Мегалот".
Найбільші джекпоти українці зірвали у 2007-му та 2018 році — 15,2 млн грн і 17,7 млн грн. Кожен зі щасливчиків сплатив понад 3 млн грн податків. Зокрема, 18% від суми виграшу та 1,5% військового збору.
Американка Дебора Браун 30 разів виграла в лотерею. Напередодні їй весь час потрапляло на очі поєднання чисел 1–0–3–1. Жінка купила 20 лотерейних білетів Pick-4 і вписала ці номери. Ще 10 – узяла в іншому магазині. Кожен білет коштував $1. Загалом виграла $150 тис.
Коментарі