Всіх, хто подасть заяву на субсидії, чекають кілька етапів перевірок.
Юрист Олександр Плахотник пояснює, що інформація про кожного, хто звернувся по допомогу, потрапить на спеціальну платформу.
З його слів, там будуть дані про: відкриті банківські рахунки і залишки на них, фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової. Крім того, платформу поповнюватимуть інформацією з різних реєстрів, пише "Обозреватель".
"Коли ви подаєте заяву на отримання допомоги, то підписуєте згоду на збір, обробку і використання своїх персональних даних. Проблема може виникнути тільки в тому разі, якщо сама платформа, де акумулюється інформація, недостатньо захищена. При цьому сама перевірка відповідає і духу закону, і навіть елементарній логіці", – говорить Плахотник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забери в сусідів субсидію: куди звернутись, якщо вони приховують доходи
Яку інформацію можуть отримати:
- про зареєстровані автомобілі, мотоцикли та інші транспортні засоби;
- про реквізити документів, виданих особі, а також документів, на підставі яких видані такі документи (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб'єкт, що видав документ, термін дії документа), втрачених документів, місця проживання;
- про осіб, які порушили прикордонний режим, режим у пунктах пропуску через державний кордон України або режимні правила в контрольних пунктах в'їзду-виїзду;
- митне оформлення ввезених транспортних засобів, їхніх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
- виписки із бюджетних рахунків для зарахування надходжень щодо сплати штрафу за вчинення кримінального або адміністративного порушення;
- про джерела доходів, отриманих фізичними особами від податкових агентів, або ознаки наявності доходу, отриманого фізичною особою від підприємницької або незалежної професійної діяльності.
Через підвищення мінімальної зарплати Мінфін скоротив видатки на субсидії 2021 року. На останні планують виділити на 2,7 млрд грн менше, ніж цьогоріч. Це 36,6 млрд грн.
Коментарі