Національний банк погіршив прогноз зростання реального ВВП 2021 року.
Врахували триваліший і істотний вплив пандемії та наслідки від різкого підвищення цін на газ.
У першому півріччі 2021-го відновлення економіки було слабкіше, ніж очікували. Високочастотні індикатори економічної активності свідчать, що в другому півріччі економіка пожвавішала. Великий урожай ранніх зернових призвів до зростання сільського господарства. Зросла інвестиційна активність. Разом зі сприятливою зовнішньою ціновою кон'юнктурою це сприяло відновленню будівництва й промисловості.
"Однак з огляду на показники першого півріччя, високі ціни на енергоносії та поточне ускладнення епідемічної ситуації Національний банк погіршив прогноз зростання економіки з 3,8% до 3,1% 2021 року", - ідеться в повідомленні.
Несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв разом із карантином заважатимуть відновленню економіки наступного року. Тому НБУ зменшив прогноз зростання ВВП з 4% до 3,8%. 2023-го прогнозують зростання на 4%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС підтримав антиолігархічний закон і перерахує €600 млн
"Зростання економіки на прогнозному горизонті забезпечуватиметься насамперед подальшим відновленням світової економіки й розширенням внутрішнього попиту. Зокрема інвестиційного. Також зберігатимуться сприятливі умови торгівлі для українських експортерів. Позитивний вплив матиме й поступове поширення вакцинації. Воно дозволить уникнути локдаунів або інших обмежень для економічної діяльності. Це дасть змогу повноцінно відновитися сектору послуг і сприятиме поступовому поверненню рівня робочої сили до допандемічних рівнів", - кажуть у Нацбанку.
19 жовтня Верховна Рада ухвалила закони, необхідні для отримання чергового траншу МВФ. Вони вносять зміни до закону про Національний банк України, підвищують політичну незалежність регулятора. Законопроєкт №5850 обмежує функціоналу Ради Нацбанку. Вона не зможе аналізувати вплив грошово-кредитної політики регулятора на соціально-економічний розвиток і надавати пропозиції до зміни цієї політики правлінню НБУ.
Коментарі