В Україні поширюють фальшиві гроші. Розповіли про 3 прості правила перевірки справжності купюр.
Найчастіше підробляють купюри номіналом 500 і 200 грн. Якісно підроблені банкноти важно розпізнати навіть під ультрафіолетом. Адже і справжні банкноти, і підробки світяться, попереджає "Сьогодні".
Часто оголошення про продаж фальшивих грошей зустрічаються у соцмережах. Обіцяють якісну підробку: з водяним знаком, захисною стрічкою та удвічі дешевша за номінал. Утім, за виготовлення та поширення несправжніх грошей світить реальний строк: від 5 до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіям розсилають фальшиві протоколи про штрафи
Щоб розпізнати, фальшивка чи ні, достатньо знати 3 правила:
По-перше, на дотик справжня банкнота цупка. З лиця гладка, зі зворотного боку шершава.
По-друге, треба глянути на купюру проти світла. У справжньої є графічний елемент знака гривні, а у підробки він відсутній.
По-третє, відбувається оптична зміна елемента. Справжній – бузковий, при зміні кута зору він зелений. А у підробки цього ефекту нема.
Якщо є сумніви у справжності купюри, треба віднести її до банку. Вони проведуть безкоштовне дослідження. Справжню банкноту власнику повернуть. Якщо фальшивка – вартості не відшкодують, але людина зніме із себе відповідальність за поширення.
Підроблені банкноти можна відрізнити від справжніх за кольором, відсутністю водяних знаків, захисних стрічок та рельєфних зображень.
Коментарі