Поки курс гривні буде падати, доти зростатимуть ціни на енергоносії. НБУ не варто очікувати стабільної гривні при чинному уряді і керівництві.
Про це розповів Андрій Новак, економічний експерт, передає "24 Канал". Він пояснив: "Енергоносії в Україні – здебільшого імпортні, як газ, так і нафтопродукти й вугілля. Тому є пряма залежність курсу гривні і цін на енергоносії. Це викликає ланцюгову реакцію – підвищення на всі без винятку товари і послуги".
Також Новак вважає, що гривня і далі продовжить падіння. Хоча, наголошує експерт, уже 2 роки для цього немає економічних і фінансових причин. Адже в Україні збалансована зовнішня торгівля, постійно йде потік валюти від заробітчан, які щороку складають від $8 млрд до $12 млрд. А також останні 3 з половиню роки Україна отримує найбільшу зовнішню фінансову підтримку.
Фахівець стверджує: "Гривня вже давно мала бути стабільною і поступово зміцнюватися. Тому девальвація гривні штучна. Таким чином уряд, по-перше, наповнює Держбюджет через інфляційний ефект, по-друге, задовольняє апетити експортерів, де-факто, головних політичних груп в Україні. Для експортерів чим дорожча іноземна валюта, тим краще. Тому що в них валютна виручка".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якій валюті українці довіряють найбільше
Тому переконаний, що при чинному уряді і керівництві НБУ не варто очікувати стабільної гривні. В Держбюджеті на 2018 рік закладена подальша девальвація гривні мінімум до 30 гривень за долар. Не виключено, наголошує Новак, що уряд і НБУ захочуть виконати і перевиконати план з девальвації.
Падіння курсу гривні було викликане значними бюджетними виплатами в кінці року і зростанням попиту на валюту серед імпортерів.
"Це сезонний фактор. У грудні була велика трата бюджетних коштів. Подвійна виплата пенсій. Тепер ці гроші тиснуть на курс на початку року", - розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.
Коментарі