пʼятниця, 03 квітня 2026 21:04

Ціна на дизель в Україні досягне нових максимумів - експерт

Ціна на дизель в Україні досягне нових максимумів - експерт
Світовий ринок дизельного пального встановив новий понад 50-річний рекорд. Зростання собівартості може призвести до суттєвого подорожчання дизеля в Україні, вважає директор "А-95" Сергій Куюн. ФОТО: facebook.com/SerhiiKuiun

На енергетичних ринках Європи та Азії встановили новий рекорд вартості дизельного пального. Оптові ціни на дизельне паливо в Європі злетіли до рекордних рівнів, які останній раз фіксували у 1970-х роках. Процес здорожчання є очевидним: якщо кризу не подолають, тоді з урахуванням собівартості та витрат на транспортування ціни на дизель досягнуть 100 грн/л.

Про це повідомив на сторінці у Facebook директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на пальне в Україні залишаються стабільними на початку квітня

За його інформацією, 2 квітня лондонська біржа ICE закрилася за ціною на газойль на рівні 1521 дол./т. За день зростання склало 155 дол./т. Котирування дизельного палива на півдні Європи досягло 1617 дол./т (CIF).

"За березень зростання більш ніж вдвічі. Це рекорд..Кажуть, щось схоже було в 1970-х", - наголосив експерт.

Україна імпорує готовий бензин і дизель з Європи. Поточної ринкова кон'юнктура передбачає суттєве зростання собівартості палива для нашої держави.

"Якщо орієнтуватись на ICE, то собівартість дизпального на кордоні стане 95 грн/л", - зазначив Куюн.

Враховуючи решту витрат, формування ціни дизеля, за його словами, виглядає так:

- 2 грн/л транспортування Україною;

- 3 грн на витрати АЗС (зарплата персоналу, електрика тощо);

- маржа.

У перспективі йдеться про 100 грн за літр. Гуртова ціна вже в діапазоні 90-93,5 грн/л.

"Цілком реальна історія, якщо ситуація зі світовою паливною кризою не зміниться", - уточнив Куюн.

Дефіциту палива не буде

При цьому екперт додав, що незважаючи на світовий кризу, він не очікує дефіциту дизельного пального в Україні.

"В березні було імпортовано рекордні з 2021 року 577 тис. т. Це створило непоганий перехідний залишок на квітень. Всі роздрібні мережі на квітень також законтрактувались. Паралельно спостерігається зниження продажів" - пояснив керівник консалтингової компанії.

Обсяги бензину в також на достатньому рівні.

"По бензинам запаси більше ніж на місяць (це поверх поточних постачань). Пальне буде, але питання ціни - відкрите", - написав експерт.

В Україні продовжують зростати ціни на бензин, дизельне паливо та автогаз.

Новий стрибок цін на пальне зафіксували 2 квітня/

Вартість дизелю у низці мереж АЗС досягла 93 грн за літр, пише РБК-Україна.

"У великих мережах (OKKO, WOG, SOCAR) вартість ДП підскочила одразу на ₴2", - ідеться в огляді.

Також дорожчає автогаз.

Зараз ви читаєте новину «Ціна на дизель в Україні досягне нових максимумів - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути