В Україні починає приживатися відомий в Європі жанр фізичного театру. Сьогодні таку постановку можуть бачити кияни.
Вистава в жанрі фізичного театру "Синдром загубленої зиготи" буде двічі показана в центрі культури та мистецтв "Дія".
Літературною основою для спектаклю стала книга Кларисси Пінкола Естез "Та, що біжить з вовками".
"Це буде вистава про жінку, її внутрішню свободу, про інтуїцію і вміння прислухатися до себе, своїх бажань. Вистава про жінку, дівчинку, матір, казки, мрії та свободи. Крізь весь спектакль задається одне питання: коли востаннє ти бігала на волі?" - анонсує захід хореограф і режисер постановки Христина Шишкарьова, керівник танцювальної школи Totem.
У жанрі фізичного театру дія відбувається не обов'язково з репліками і діалогами. Вираз досягають тілом. Гра часто включає контактну імпровізацію.
"Дуже часто мої виконавці вивертають себе навиворіт, спочатку зі страхом виявити там щось огидне, але проходячи весь шлях і прибираючи всі ці нашарування, які присвоїло нам суспільство, сім'я, мораль, на самому дні їх самості незмінно знаходимо прекрасних істот - справжніх, талановитих, особливих, здатних любити безумовно", - описує автор роботу колективу.
За її словами, в постановці використовують велику кількість реквізиту.
"Мабуть, у мене вперше його так багато. Також він наповнений архитипами і символами, немає жодної безглуздої дії, події, жесту чи слова. Це жива енергія 16 осіб, які живуть на сцені, нічого не показуючи, а просто оголюючи перед глядачем свої страхи та мрії", - обіцяє тренер.
5 і 9 червня в столичному центрі DIYA буде показана повна, більш ніж годинна, версія роботи.
Восени спектакль повезуть містами України, а вже невдовзі його можна буде побачити на фестивалі "Порто Франко" в Івано-Франківську.
Коментарі