Так все ж таки криза, або стабільність?
"Від стабільності до добробуту!", "Кризу подолано!", "Економіка піднімається з руїни!".
Гасла, гасла, гасла...
Однак і з гаслами починається якась плутанина. Так, 30 липня на з'їзді Партії Регіонів Віктор Янукович заявляє, що економічна криза в Україні уже подолана, економіку стабілізовано, інфляція за першу половину 2012 року нижча за 0,1%, а дефіцит бюджету за 2010-2012 роки в рази знизився. І, раптом, чуємо від нього на початку вересня й таку заяву: "Виплата зарплат під час кризи в конвертах неприпустима". Так є криза, або її немає?
Дивує і Микола Азаров. То він заявляє, що Україні платіжні кризи не загрожують, то визнає, що "зараз по Україні дуже серйозно проходиться друга хвиля кризи". Щоправда, криза – світова, а нинішній український уряд до неї не причетний.
"Кризи в Україні немає", – це уже заява Сергія Тігіпка влітку цього року. "Сьогодні ми маємо економічне зростання, стабільні ціни, зростання обсягів внутрішньої торгівлі". Однак, зненацька – "Україні треба готуватися до економічної кризи". Це вже заява Тігіпка на Ялтинському форумі.
Таке "петляння" вищих посадових осіб в державі і озвучення ними діаметрально протилежних версій розгортання подій, виглядає уже навіть не дивно, а анекдотично. І логічного пояснення не має, якщо, звісно, не зважати на вибори.
Економічна криза в Україні є. Є ріст цін на товари першої необхідності. Є ріст комунальних тарифів без збільшення бюджетних зарплат. Є різкі коливання валютного курсу і інші, усім відомі симптоми наближення економічного, фінансового та соціального хаосу. Приховувати це далі – неможливо. А брати на себе відповідальність у нинішнього уряду не вистачає сміливості.
Тому й ведуться розмови про підступну змову європейських країн, які, щоб скомпрометувати уряд Азарова, цілеспрямовано розвалюють власну економіку. Тому і поширюються недоречні після двох з половиною років керування країною звинувачення "попередників". Тому і стають офіційні заяви вітчизняних урядовців все більш плутаними і суперечливими.
Вони не знають, що далі робити з українською економікою.
І лише негайне відсторонення їх від влади після парламентських виборів може врятувати нашу країну від дальшого поглинання у прірву анонсованого "покращення".
Депутат Вінницької міської ради
Ігор Ткачук