Від 1 вересня учні молодшої ланки навчатимуться за оновленими програмами. Колегія Міносвіти затвердила їх минулого тижня.
— Із програм видалили зайву інформацію, усунули дублювання, відібрали найважливіші теми. Вони викладені логічно, — говорить міністр освіти і науки 51-річна Лілія Гриневич. Вона представляє в уряді партію "Народний фронт". — Найважливіше — підвищити рівень освіти. Тому лишили якісні показники, а шлях їх досягнення змінили.
Зняли фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми — відтепер учителі визначатимуть їх самостійно. Програми пристосували до вікових особливостей дітей. Деякі теми перенесли до старших класів. Скасували ряд вимог, що ставили перед молодшими школярами. Уніфікували термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі й автори підручників.
Зміни внесли до програм з української мови, читання, математики, інформатики, музичного й образотворчого мистецтв, трудового навчання, фізкультури, іноземних мов, природознавства, основ здоров'я.
— Основна ідея — дати дитині розкритися. Максимально розвинути її індивідуальність, — каже 56-річний Павло Хобзей, заступник міністра освіти й науки. — Для цього вчителеві необхідна більша свобода в підходах і можливість вибирати. На це й спрямовані зміни.
Міносвіти підготує нові вимоги до оцінювання досягнень школярів і методичні рекомендації. Радитиме, щоб учні початкових класів писали не ручкою — олівцем. А вчителі не використовували червоної пасти. Всі зміни педагогам представлять у серпні на конференціях. Такі відбудуться в кожній області. З вересня на сайті "ЕдЕра" для вчителів розмістять допоміжні матеріали у форматі текстових і відеоматеріалів.
Коментарі