У вівторок із полиць київських книгарень зникли три книжки видавництва "Клуб сімейного дозвілля": "Залишенець. Чорний ворон" Василя Шкляра, "Навіжені в Мексиці" Максима Кідрука та "Грішниця" Олени Печорної. Це пов'язане з ухваленням нового закону про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. На обкладинках тих видань були зображені герої творів із цигарками, на звороті "Залишенця" — фото автора із сигаретою. Книжкові крамниці боялися, що їх оштрафують.
— До нас звернулися з книгарні "Є" і сказали, що згідно з новим законом про тютюнопаління продавати деякі наші книжки вони не можуть, будуть повертати, — говорить у вівторок комерційний директор видавництва "Клуб сімейного дозвілля" Тимур Курганов, 32 роки. — Ми законослухняні, переробимо обкладинки. Звичайно, це нам обійдеться у певну суму, але що роботи.
— Це дурниця, черговий абсурд від нашої влади, — каже 61-річний Василь Шкляр. — Треба тоді заборонити 90 відсотків творів мистецтва, не тільки літератури. У Пікассо є герої з люльками, в "Енеїді" козаки з люльками. Насправді це знову збільшить інтерес до роману. Кожен наступ на "Чорного ворона", врешті, тільки підвищує наклад.
У середу видання повернули в продаж.
— Ми зробили кілька запитів, аби точно знати, що підпадає під цей закон. Його застосування щодо книжок є неправомірним, — розповідає телефоном директор мережі книгарень "Є" Катерина Федоренко.
— Новий закон забороняє рекламу із зображенням процесу тютюнопаління. Якщо у книгарні роздрукують великий плакат із написом "Купуйте книжки у нашому найкращому магазині" й на ньому буде зображений автор чи персонаж твору, який курить, тоді плакат підпадає під заборону. Самі ж книжки — ні, — пояснює Костянтин Красовський, 54 роки, директор Інформаційного центру з проблем алкоголю і наркотиків.
Коментарі
1