Від початку року картка киянина стала доступна для більшої кількості жителів столиці. Раніше — лише для пільгових категорій населення. Карткою можна скористатися як проїзним, а також платити за комунальні послуги, інтернет, поповнювати рахунок мобільного телефону, купувати квитки на транспорт, розплачуватися в магазинах торговельної мережі "Фокстрот" зі знижкою 5%, у мережі аптек "Фармація". Про це говорить заступник голови міськдержадміністрації Руслан Крамаренко.
— Насправді картка киянина нічим не допомагає. Це те саме, що гречка Черновецького. Колишній голова адміністрації Попов перейняв традицію підкупу населення. Обіцяє пільги, але ж за них треба платити. Бюджет міста має компенсувати всі витрати на пільговиків, а цього не відбувається, — коментує директор Інституту міста Олександр Сергієнко, 63 роки — Цьогоріч міський бюджет недоотримав 3 мільярди надходжень. Це ті кошти, які мали потрапити до лікарень, шкіл, жеків, а також до пільговиків. Транспортники страйкують через невиплати зарплат. І це один із доказів, що в бюджеті не вистачає коштів. Для повноцінної роботи картки немає фінансових передумов. Знаю, що були проблеми з аптеками "Фармація": там від початку не хотіли відпускати ліки за зниженими цінами. Знову ж таки, через відсутність компенсації з бюджету. Замовити картку киянина може лише людина, що має столичну прописку.
— Це може призвести до того, що всіх жителів Києва умовно ділитимуть на два сорти: ті, хто прописаний тут, і ті, хто ні. Від останніх вимагатимуть повної сплати за проїзд. Але ж, може, у таких людей є інші пільги, наприклад, чорнобильські, — вважає Олександр Сергієнко. На початок року на картку киянина зареєструвалися 400 тис. осіб. Із них 360 тис. отримали її.
Коментарі