вівторок, 03 червня 2014 16:31

За кордон студенти можуть їздити задарма
11

Юлія Кнюпа з Черкас побувала в 7 країнах, всього на її рахунку 40 подорожей. Юля розповілаGazeta.ua, як молодь може зекономити на подорожах.

Міжнародний літній табір

"Знайшла в інтернеті заявку на літній міжнародний англомовний табір у Грузії на березі Чорного моря. Була вражена, наскільки це європейська країна. Люди гостинні, незнайомці можуть нагодувати і пустити переночувати. А ще грузини дуже стримані на публіці, наприклад, на вулиці не прийнято цілуватися.

Нам оплатили проживання, екскурсії, харчування. Але дорогу туди-назад ми собі оплачували самостійно. Тоді це було 3 тис. гривень в обидва боки.", - розповіла Юля.

Якщо дорогу організатори не компенсують, то дешевий переліт можливий за допомогою лоукостів. Так у Грузію можна долетіти не за 1500, а за 700 гривень. Такий переліт відрізняється нижчою якістю сервісу, наприклад, в літаку можуть не годувати, або ж місце незакріплене за білетом, і ви заходите та обираєте собі, де сісти.

Переночувати, або навіть пожити в іншій країні можна за допомогою каучсерфінгу. Зареєструвавшись на сайті каучсерферів ви маєте змогу пожити в когось вдома безкоштовно, попередивши про свій приїзд. Але майте на увазі — до вас теж можуть попроситися у гості.

Молодіжний обмін

"Суть цього явища в тому, що на події обов'язково зустрічається молодь із кількох країн. Я їздила за програмою "US IN ACTION", вона раніше називалася "Еразмус +". Я їздила у Грузію на тематичний семінар. Там ми робили фотовиставку, присвячену зв'язку поколінь. Фотографували молодь та старших людей. Розвісили це все просто на вулиці, а далі ж треба було запрошувати людей. Мови ми не знали, тому намалювали запрошення, де знаками вказали куди йти. Ця поїздка обійшлася мені в прийнятну суму — організатори оплатили 70% від дороги та проживання.", - розповідає Юля.

Неформальна освіта

"У Польщу їздила за програмою "Study tours to Poland". Туди можна поїхати молодшим за 21 рік. Нас водили на екскурсії, цікаві інтерактивні музеї, парки. Відвідали Варшаву і Краків. Раджу сходити в Музей Варшавського повстання — проймає. У Кракові треба подивитися на історичний центр міста, поласувати морозивом. Раджу також сходити у єврейський квартал. Там продають дуже смачні запіканки - це такі здоровецькі бутерброди., - ділиться враженнями дівчина. - Нам повністю оплатили дорогу, харчування та проживання".

Програми неформальної освіти зазвичай побудовані як чергування семінарів, де учасник бере активну участь у спілкуванні. Від усіх, хто приїхав на таку освітню програму чекають як мінімум — участі в темі розмови.

Освіта та стажування

"Я навчалася у Німеччині, їздила туди тричі на 7-10 денні курси. Працюю тренером у молодіжній програмі "Майстерня громадської активності", яка проходить у Польщі, Білорусі та Україні (там оплачують і дорогу, і проживання). Кілька разів їздила на "Майстерню" як учасник, а потім мені пощастило стати тренером, і знадобилася відповідна освіта. Мене запросили до Німеччини. Все це обійшлося мені в півтори тисячі гривень.

У Німеччині не варто їздити зайцем. Переходьте дорогу тільки на зелене світло і не паліть громадських місцях. Загалом у Європі треба виконувати всі правила. Там із усім цим дуже суворо, якщо зловлять, наступного разу можуть і візи не дати.

Студентам у Німеччині буде нелегко. Якщо ваша стипендія близько 600 гривень, то її вам вистачить на проїзд у метро на два тижні. Квиток — 2 євро 40 центів, тобто, приблизно 30 гривень. Задля економії раджу жити в хостелі, найдешевшому виді готелю. Харчуватися можна в мережі швидкого харчування або купувати продукти в супермаркетах. Якщо добряче економити, то реальний навіть шопінг, - розповіла Юлія.

Програм короткострокового навчання та стажування багато в інтернеті. Зазвичай вони англомовні. Термін участі — від кількох тижнів до кількох років.

Зараз ви читаєте новину «За кордон студенти можуть їздити задарма». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 2164
Голосування Де ви плануєте провести новорічні свята?
  • У Карпатах
  • На гірськолижному курорті у Європі
  • Поїду в теплі краї
  • Удома
  • Я працюватиму на Новий рік
  • Інша відповідь (у коментарях)
Переглянути