Київське "Динамо" обіграло німецьку "Боруссію" з Мьонхенґладбаху — 3:1. Матч відбувався у Німеччині, тому віце-чемпіони України на 90% забезпечили собі вихід до групового турніру Ліги чемпіонів.
Матч "Боруссія" — "Динамо" для "ГПУ" коментує заслужений тренер України Олександр Іщенко, 58 років.
Один гол у ворота німців забили після рикошету, інший — Де Йонг у свої ворота. Чи можна з огляду на це назвати перемогу "Динамо" нелогічною?
— Ні. Кияни тактично грамотно зіграли в обох епізодах. Спочатку Михалик був першим на м'ячі й спокійно пробив. А потім активні дії Тайво та Ідеє змусили бути першим на м'ячі Де Йонґа. Він обрав неправильну позицію, занервував, бо знав, що за спиною в нього суперники, і не зміг нормально спрацювати з м'ячем.
Чим пояснити перевагу "Боруссії" на початку зустрічі?
— Фактором свого поля і бажанням показати себе перед уболівальниками. "Динамівцям" не було сенсу з перших хвилин іти вперед, даючи супернику можливість для контратак. "Боруссія" справді непогано комбінувала і переграла "Динамо" на флангах. Але індивідуальна майстерність у киян вища: німці занадто часто помилялися в обороні. Дамс дав Ярмоленку змогу обіграти себе на зустрічному русі: за це карають на такому рівні.
Як можна вирішити проблему крайніх захисників "Динамо"?
— Сілва і Тайво відіграли не найкращий матч — це так. Нігерієць іще не набув ігрових кондицій. Але не ставити його не можна — навіщо ж тоді брали? Думаю, невдовзі Тайво гратиме краще. Але зараз йому слід запам'ятати, що через центр виносити м'яч не можна, а якщо віддавати на партнерів, то "залізно". Так, щоб суперник не перехопив. Але взагалі я не дуже хвилювався б за ці позиції, враховуючи, що флангових захисників можуть зіграти і Бетао, і Гусєв.
На вістрі атаки Ідеє бракувало підтримки. Чому?
— Півзахисники більше були спрямовані на оборону. Велозу виконав великий обсяг чорнової роботи і був звичним лідером середньої лінії гостей. Довгі передачі на Ідеє проходили, але нігерійський форвард за усіх своїх переваг "хижака" не надто вправний в обіграші один в один на швидкості. Далі треба діяти так, щоб під час контратак у штрафному майданчику суперника опинялися щонайменше три гравці.
Чи винен Коваль у пропущеному м'ячі?
— Основна проблема: нещільне розташування захисників під час атаки "Боруссії". Коваль смикнувся ліворуч до удару і був спійманий на протиході.
Як треба грати у повторному матчі?
— Спокійно, в атаку самим не лізти, чекати випадів "Боруссії". Німці розраховуватимуть на стандартні ситуації, тому добре, що Хачеріді відбув дискваліфікації та зможе вийти на поле в Києві.
Футбол. Ліга чемпіонів. Четвертий кваліфікаційний раунд плей-оф. Перший матч
"Боруссія" (Мьонхенґладбах, Німеччина) — "Динамо" (Київ, Україна) — 1:3 (1:2)
21 серпня. Мьонхенґладбах. Стадіон "Боруссія Парк". 53 500 (розрахований на 54 067). 26°С.
Суддя: Педро Проенса (Португалія).
"Боруссія": Тер Штеґен — Янчке, Альваро Домінґес, Штранцль, Дамс-к — Джака, Нордтвейт (Джиґерджи, 74), Аранґо, Рінґ (Херманн, 69) — де Камарґо (Ханке, 69), де Йонґ. Тренер: Люсьєн Фавр(Швейцарія).
"Динамо": Коваль — Даніло Сілва, Бетао, Михалик-к, Тайво — Гармаш, Велозу — Ярмоленко, Кранчар (Вукоєвич, 65), Нінкович (Рафаель, 78) — Ідеє.
Тренер: Юрій Сьомін. (Росія).
Голи: Рінґ (13), Михалик (28), Ярмоленко (36), де Йонґ (81, у свої ворота).
Попередження: Тайво (83), Херманн (89).
Повторний матч відбудеться у Києві, 29 серпня, середа
Коментарі