вівторок, 21 липня 2015 07:45

Чемпіонат України почався з рахунку 6:0

Стартував чемпіонат України з футболу серед команд прем'єр-ліги. Виокремлюємо основні події першого туру.

1. Втрата очок "Дніпром"

Фіналіст Ліги Європи почав турнір із нічиєї в Ужгороді. З одного боку, результат очікуваний: "Дніпро" став слабшим порівняно з минулим сезоном. Кадрові проблеми були й раніше, а ще пішов Коноплянка. З іншого, суперник — "Говерла" — була зібрана поспіхом. Тож клас і зіграність "Дніпра" мали переважити. У першому таймі так і було. Але гості не забили, після перерви пропустили й майже не мали моментів. Допоміг Безус. На 79-й хвилині використав передачу Лучкевича й нестандартно для себе пробив головою.

2. Важка перемога "Динамо"

Чемпіон почав сутужно. На погано підготовленому полі дніпропетровського "Метеора" кияни швидко пропустили й важко уявляли, як комбінувати, коли суперник тримає на своїй половині поля майже всю команду й чітко грає на підстраховці. Проти лідера киян Ярмоленка дніпродзержинці намагалися діяти щільно. Але помилка Каленчука при виході з оборони призвела до того, що "Сталь" не змогла перебудуватися. Ярмоленко отримав вільний простір і допоміг Буяльському зрівняти рахунок.

Другий тайм був блідий. Долю матчу вирішило пенальті на користь "Динамо".

3. Надрезультативний матч "Зорі"

Луганці виграли матч-відкриття чемпіонату — 6:0. Познущалися над запорізьким "Металургом" на його полі. Запоріжці влітку втратили 13 гравців і нікого не купили. Вирішили, що гратиме молодь. Результат відомий.

Герої туру

1. Владислав Калитвинцев

Гравець улітку перейшов з "Динамо" до "Чорноморця". У першому ж матчі забив красень-гол у ворота "Олімпіка".

2. Алекс Тейшейра

Лідер "Шахтаря" двічі забив "Олександрії". Не дивно: саме на Тейшейрі побудована атака гірників. Головний речник команди Сергій Палкін, який підміняє в цій ролі Ріната Ахметова вже більше року, заявив: наступного літа буде важко втримати Тейшейру в клубі.

3. Олександр Севидов

У свій день народження дебютував на посаді головного тренера "Металіста". Почав із перемоги над більш перспективними "Карпатами".

Антигерої туру

1. Юрій Грисьо

Арбітр матчу "Сталь" — "Динамо". Сумнівні рішення щодо одинадцятиметрових: "Динамо" било, "Сталь" — ні. Занадто багато говорили про арбітра після матчу. Це показник його роботи.

2. Мігел Велозу

Півзахисник "Динамо" забив гол у свої ворота. Має подякувати судді Грисю, що той не призначив згодом пенальті, коли був контакт м'яча й руки португальця у своєму карному майданчику.

3. Анатолій Чанцев

Його команда, запорізький "Металург", програла вдома — 0:6. Цим усе сказано.

25 липня, субота

17.00 "Говерла" — "Ворскла". ТБ: "Футбол 2"

17.00 "Карпати" — "Сталь". ТБ: "2+2"

19.30 "Динамо" — "Олімпік". ТБ: "2+2"

19.30 "Зоря" — "Металіст". ТБ: "Футбол 2"

26 липня, неділя

19.30 "Олександрія" — "Металург" З. ТБ: "Футбол 1"

19.30 "Дніпро" — "Чорноморець". ТБ: "2+2"

Ліга чемпіонів. Третій кваліфікаційний раунд

Перший матч

28 липня, вівторок

"Фенербахче", Стамбул, Туреччина — "Шахтар", Донецьк, Україна

Повторний матч відбудеться у Львові 4 серпня, у вівторок.

Ліга Європи. Третій кваліфікаційний раунд

Перші матчі

30 липня, четвер

"Дачія", Кишинів, Молдова/"Жиліна", Словаччина (2:1, перший матч) — "Ворскла", Полтава

"Шарлеруа", Бельгія/"Бейтар", Єрусалим, Ізраїль (5:1, перший матч) — "Зоря", Луганськ

Повторні матчі — 6 серпня, ­у ­четвер.

Зараз ви читаєте новину «Чемпіонат України почався з рахунку 6:0». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua