середа, 09 травня 2018 21:38

"Шахтар" впевнено переміг "Динамо" та виграв Кубок України

Фінал Кубку України з футболу, Динамо - Шахтар, онлайн. Фото: Цензор

У фінальному матчі Кубку України з футболу зустрічаються "Динамо" Київ та "Шахтар" Донецьк. Одвічні суперники, чи то вороги, в черговий раз зустрінуться в битві за трофей. Хтось скаже, що Кубок України не такий вже й важливий трофей. Що чемпіонат виграти набагато важче. Однак на кону перш з все престиж команд.

Для Хацкевича це шанс бодай якось врятувати, провалений сезон. Якщо "Динамо" програє, то вперше за останні 5 років завершить сезон без трофеїв. Такий розвиток подій може мати вагомий вплив на подальшу кар'єру Хацкевича в "Динамо". Для "киян" це матч престижу та шанс довести, що вони в цьому сезоні справді сильніші за "гірників". А програний чемпіонат лише ознака нестабільності складу, а не слабкості столичної команди.

Для Фонсеки цей матч, можливість довести що поразка від "киян" в чемпіонаті лише випадковість. "Шахтар" в цьому сезоні не те щоб перемогти "Динамо", навіть забити у їх ворота не зумів (якщо не враховувати матч за Суперкубок). "ГІрники" мають мотивацію довести, що попередні поразки лише випадковість. Принциповості матчу додає й те, що Паулу Фонсека ще жодного разу не зміг обіграти "киян" в офіційних зустрічах.

До сьогоднішнього дня, "Динамо" та "Шахтар" у Кубку України провели між собою 13 матчів, з яких "кияни" виграли чотири, "гірники" – вісім, а ще один матч завершився перемогою Динамо у серії пенальті.

Якщо ж брати загальну статистику, то в обох команд поки що по 11 Кубків України. Після сьогоднішнього матчу хтось з грандів вийде за цим показником в лідери.

Обслуговуватимуть сьогоднішній матч:

Головний арбітр: Юрій Можаровський (Львів)

Асистенти: Олександр Войтюк (Запоріжжя), Сергій Беккер (Харків)

"Кияни" зіграють в синьому комплекті форми, "Гірники" в помаренчево-чорній.

Стартові склади команд:

Динамо: Бойко, - Піваріч, Кадар, Бурда, Кендзьора, - Шапаренко, Гармаш, Вербіч, Шепелєв, Циганков(к), - Бєсєдін

Запасні: Рудько, Морозюк, Ротань, Шабанов, Цітаішвілі, Алібеков, Мбокані

Шахтар: Пятов, - Бутко, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, - Степаненко, Фред, Тайсон(к), Марлос, Патрік, - Феррейра

Запасні: Шевченко, Хочолава, Додо, Дентінью, Коваленко, Нем, Кайоде

Затримався трохи початок матчу. На "Дніпро - Арені" проблеми з освітленням.

Стартовий свисток!

4` Спокійно почали команди, не ризикують. "Динамо" намагається контролювати гру.

5' Перший момент в матчі. Ісмаїлі пробивав головою - в руки Бойко.

8' М'яч залетів в сітку П'ятова. Бурда замкнув подачу. Але боковий арбітр зафіксував офсайд. І лайнсмен абсолютно правий. Бурда був у положенні поза грою.

10' Вже вдруге помиляється Кадар. Своїм пасом вивів Ферейру на ворота Бойко. В останній момент захисник у підкаті виніс м'яча.

13' "Гірники" перехопили ініціативу. Затисли "киян" на власній половині поля. "БІло-сині" поки що не можуть вдало вибігти в контратаку.

19' Перейшла гра в центральне коло. Команди борються за територіальну перевагу. Поки що без моментів. Кадар віддав ще кілька неточних передач. І чому в основі не Шабанов?

24' І схоже, боротьбу за ініціативу поки що виграє "Шахтар". "Гірники" контролюють м'яч, та кружляють біля карного майданчика "динамівців". Без серйозної небезпеки для володінь Бойко.

28' Перша жовта в матчі. Бесєдін отримав жовту картку за відмашку.

29' Ісмаїлі небезпечно пробивав з гострого кута - Бойко на місці.

31' А тепер Фреду жовта за відмашку проти Бесєдіна. Послідовний арбітр у своїх рішеннях.

38' Краще виглядають "гірники" в другиій половині тайму. Але "Динамо" поки справляється з тиском.

40' Нарешті "динамівці" спромоглись завершити контратаку ударом в бік воріт. Не точно пробив Бесєдін.

45' Який момент! Степаненко увірвався в штрафну та прострілив/пробив. М'яч застряг між Бойко та стійкою. В останній момент воротар зафіксував м'яч, який повільно котився в ворота.

Перерва! "Гірники" мали більше моментів для взяття воріт. Однак "кияни" дуже солідно виглядають в обороні. Якби ще в контратаку вибігали впевненіше. Дуже цікавий другий тайм нас очікує.

Статистика першого тайму(Динамо номінальні госполарі поля):

Володіння м'ячем 42% - 58%

Удари (в площину): 3(0) - 7(3)

Фоли: 7 - 12

Другий тайм!

47' Гооол! Ферейра виводить гірників вперед. Нападник у підкаті замкнув простріл Бутка. 0:1.

52' Відчули впевненість в своїх силах "шахтарі". Контроюють гру номінальні гості. Зовсім блідо виглядає "Динамо" на початку тайму.

56' Який момент запоров Беседін! Вийшов віч-на-віч нападник, але пробив прямо в Пятова.

61' Гоол! Ракіцький забив зі штрафного метрів з 35. Що ловив Бойко незрозуміло, м'яч залетів по центру воріт. Хоч удар і був підступним, але помилка воротаря киян очевидна. 0:2

63' Жовта для Кендзьори за поштовх Тайсона.

68' Інтрига повільно але впевнено помирає. Не зрозуміло за рахунок чого"кияни" можуть відіграти два м'ячі. Шепелев отримує жовту.

73' НІчого не виходить у "біло-синіх". Всі потенційні контратаки закінчуються ще на власній половині поля. А "гірники" впевнено контролюють хід матчу.

75' Непоганий момент у Вербіча. П'ятов не Бойко - відбив удар з близької відстані.

76' Нарешті "кияни" згадали, що поступаються в рахунку. Напівмоменти з'являються біля воріт Пятова.

80' Гармаш влупив Степаненко ззаду по ногам. Заслужена жовта.

82' "З розвороту повз ворота пробиває Мбокані". Лужний з Хацкевичем синхронно розводять руками, не розуміючи, що ж пішло не так.

84' Свою жовту отримав і Степаненко. Спровокував невелику штовханину. Але як для українського "класіко" команди поводять себе досить пристойно.

88' "Динамо" змирилось з поразкою. Виходить на заміну дебютант Цітаішвілі.

"Відзначились" і вболівальники "киян". Закидали штрафний майданчик Бойко фаєрами.

90+1' Дограють матч команди. "Одним вже не треба, а інші не можуть".

Фінальний свисток! "Шахтар" заслужено переміг "Динамо" та виграв Кубок Украни.

Колишній форвард "Шахтаря" Віктор Грачов точно спрогнозував рахунок сьогоднішнього матчу.

Зараз ви читаєте новину «"Шахтар" впевнено переміг "Динамо" та виграв Кубок України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua