вівторок, 13 березня 2018 23:41

"Рома" - "Шахтар" 1:0. "Гірники" вилітають з Ліги Чемпіонів

Рома-Шахтар, матч відповідь 1/8 фіналу.

Зовсім небагато часу залишається до головного матчу сезону для Донецького "Шахтаря". 1/8 фіналу ЛІги Чемпіонів, легендарна арена "Стадіо Олімпіко" та не менш легендарний суперник Римська "Рома". О 21:45 команди вийдуть на поле, щоб визначити четвертьфіналіста найпрестижнішого європейського клубного турніру.

В першому матчі, що відбувся на ОСК "Металіст" в Харкові "гірники" святкували перемогу з мінімальним рахунком 2:1. Голами в тому матчі відзначились Ферейра та Фред, за римлян забив Ундер. Не зважаючи на відчутну перевагу в другому таймі, більш комфортної переваги "шахтарі" здобути не змогли. Дякувати за це "Рома" повинна своєму голкіперу Алісону, який неодноразово рятував команду.

Не зважаючи на перемогу гірників, обидва тренери продовжили стверджувати, що шанси 50\50. І з ними важко непогодитись, оскільки "римлянам" буде достатньо забити лише один м'яч та втримати свої ворота на замку, щоб пройти до вісімки найкращих команд Європи. "Гірникам" же потрібно чекати на слушний момент для використання своєї вбивчої зброї - швидких контратак. Тріо Бернард, Тайсон та Марлос не залишають шансів супернику, якщо мають достатньо простору.

Однак і "Рома" має чим на це відповісти. Едін Джеко здатен самотужки створити момент та вирішити долю епізоду на користь своєї команди. Захисникам гірників доведеться добряче попотіти, щоб стримати 31-річного боснійського форварда.

До матчу обидві команди підходять в оптимальній формі. Гірники напередонді перемогли третю команду України полтавську "Ворсклу", а "вовки" в свою чергу розібрались з "Торіно". Обидва матчі завершились з однаковим рахунком 3:0.

Варто зазначити, що "гірники" долали рубіж 1/8 фіналу ЛЧ лише одного разу. І в 2011 році гірники пройшли як раз таки своїх сьогоднішніх суперників. Здолали 3:2 на виїзді та розгромили вдома 3:0. До сьогоднішнього дня "Шахтар" та "Рома" перетинались в офіційних матчах 5 разів. 4 рази перемагали "гірники" і лише раз "вовки".

Статистика, поки що, на боці донеччан, однак їх чекає надскладний матч. Команди на поле виведе досвідчений іспанський арбітр Ундіано Мальєнко . Варто зазначити, що Мальєнко є фартовим для українських команд. За його суддівства восени "гірники" здолали на виїзді Ротердасмський "Фейєнорд" з рахунком 2:1. А в 2015 році "Шахтар" розписав "суху" нічию з "Баварією. В тому ж році він обслуговув матч "Дніпро"- "Брюге", дніпряни здобули мінімальну перемогу 1:0 та вийшли до півфіналу ЛЄ.

Gazeta.ua буде вести текстову онлайн-трансляцію матчу.

Відомі стартові склади команд.

"Рома": Аліссон- Флоренці, Манолас, Фасіо, Коларов - Стротман, Де Россі(к) - Перотті, Наїнгголан, Ундер, - Джеко,

Запасні: Скорупскі, Жуан, Перес, Пеллегріні, Ель-Шаараві, Шік, Жерсон,

"Шахтар": П`ятов - Бутко, Ракицький, Ордець,, Ісмаіілі - Степаненко, Фред - Тайсон(к), Бернард, Марлос - Феррейра

Запасні: Кудрик, Хочолава, Патрік, Дентінью, Зубков, Коваленко, Петряк.

Жодних несподіванок в складах команд немає. На поле вийдуть всі найсильніші, на сьогоднішній день, гравці.

Трохи статистики: з останніх 10 матчів в Італії 7 Шахтар програв.

"Шахтар" виграв 15 з 19 єврокубкових протистоянь після перемоги в першому матчі на своєму полі.

В останніх дев'яти поєдинках на " Стаідо Олімпіко" римляни лише двічі забили більше одного м'яча - проти "Торіно" і "Беневенто"

Стартовий свисток дає арбітр!

5` Спокійно почали матч команди. Нікуди не поспішають гравці, чекають на помилку суперника.

10` "Шахтар" перевів гру на половину поля суперника, однак чогось небезпечного, поки що, створити не вдалось.

16` Суперники намагаються підловити один одного на контратаках, однак забагато браку в передачах обох команд. По воротах команди поки що не б`ють.

20` Занадто обережно грають команди. Багато боротьби в центрі поля. Ніхто не хоче поступатись.

23` Половина тайму позаду. Володіння м`ячем 64% на 36% на користь "Шахтаря". Один удар по воротах на дві команди.

24` Небезпечний момент біля воріт Шахтаря. В останній момент П`ятов перехопив передачу, що летіла прямо на ногу Джеко.

27` Вже 5 кутових подали "гірники", однак жоден не знайшов адресата.

32` Феррейра обікрав захисника, та під кутом вийшов на ворота Алісона. Однак точності удару забракло.

34` Обмінялись напівмоментами команди. Спочатку захисники "гірників" заблокували удар Наінголана, а потім оборонці "Роми" зупинили потенційно небезпечний прорив Бернарда.

37` Перотті пробиває з дальньої дистанції. М`яч пролітає в кількох метрах від стійки.

39` Жовта картка для Флоренці, не за правилами він зупинив прорив Тайсона.

42` Останні хвилини "Рома" взяла ініціативу в свої ноги. У "Шахтаря" з`являються шанси для проведення конратак.

44` Пенальті просив у арбітра Наінголоан. Мальєнко розвів руками, граємо далі.

Перерва!

Перший тайм поєдинку видався багатим на боротьбу в центрі поля. Тактична боротьба двох тренерів у всій красі. Воротарі обох команд практично не мали роботи. Однак "римлянам" необхідно забивати, щоб проходити далі. Чекаємо більше небезпечних моментів в другому таймі.

Другий тайм!

47` Активно почали "вовки" другий тайм, тиснуть на ворота П`ятова.

52` Гол! Едін Джеко забває. Ордець затримався та вчасно не вийшов, і Джеко вдалось уникнути офсайду. Впевнено реалізував боснієць вихід віч-на-віч. П`ятов практично не мав шансів врятувати команду.

Тепер "Шахтарю" треба йти в атаку та шукати свій момент біля воріт суперника!

58` Активізувались "гірники" але занадто сумбурно виглядають їх атаки.

62` Небезпечний момент біля воріт "Шахтаря", удар Наінголана пролітає в сантиметрах від стійки.

65` Перша заміна в матчі в складі "римлян". Знімає тренер Ундера, який забивав у Харкові, замість нього виходить Жерсон.

67` Захопився "Шахтар" атакою. Дуже небезпечну конратаку провели господарі поля, однак цього разу Джеко схибив.

71` Степаненко отримує жовту картку за зрив контратаки суперника.

73` М`яч після удару Жерсона та рикошету леть на закотився у ворота П`ятова. Підстрахував воротаря Ордець

74` Заміна в складі "Шахтаря". Замість Степаненка виходить більш атакувальний гравець Алан Патрік.

76` Потрібно забивати "гірникам", однак вони за цей матч ще жодного разу не вдарили в ствір воріт. "Рома" дуже надійна в обороні сьогодні.

79` Вилучення. Ордець отримує червону картку за фол останньої надії. Притримав він Джеко, коли той виходив один на один.

80` Емоції починають вирувати на полі. Штовхаються гравці. Ферерйра отримує жовту картку, за те що штовхнув болбоя.

82` Замість Марлоса виходить Дентіньо.

Надважке завдання зараз в "Шахтаря", потрібно забивати "римлянам" знаходячись в меншості...

85` Нависає "Шахтар" над карним майданчиком господарів. До удару довести атаку поки не можуть.

88` Небезпечний штрафний марнує Патрік, пробиваючи у стінку. А в складі "Роми" заміна, стоячи проводжає стадіон автора м`яча Джеко, замість нього вийшов Ель-Шаараві.

90` Арбітр додає до основного часу 4 хвилини. 4 хвилини надії для донеччан.

Матч завершено!

"Шахтар" програє у матчі-відповіді, жодного разу на вдаривши в площину воріт Алісона. 2:2 за підсумком двох матчів. "Рома" проходить далі через гол забитий на виїзді. Перемога Ді Франческо над Фонсекою.

В матчі, що проходив паралельно з нашим, "Манчестер Юнайтед" вдома несподівано поступився іспанській "Севільї" та вилетів з ЛЧ. Бен Єддер, вийшов на заміну та за 5 хвилин оформив "дубль". Лукаку відіграв один м`яч, та встановив остаточний рахунок 1:2 на користь гостей.

Зараз ви читаєте новину «"Рома" - "Шахтар" 1:0. "Гірники" вилітають з Ліги Чемпіонів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua