четвер, 07 травня 2015 21:00

Ліга Європи. "Наполі" - "Дніпро" - 1:1

Добрий вечір, футбольна Україно! Зовсім скоро дніпропетровський "Дніпро" зробить ще одну спробу переписати історію. Колектив Мирона Маркевича має реальний шанс стати другою після донецького "Шахтаря" командою в історії незалежної України, яка здобула путівку до єврокубкового фіналу. Для цього дніпрянам потрібно пройти грізній італійський "Наполі". Перший раунд цього протистояння розпочнеться сьогодні, о 22:05. Сайт Gazeta.ua має змогу провести текстову онлайн-трансляцію зустрічі прямо зі стадіону "Сан-Паоло", де зараз працює наш кореспондент.

"Наполі" в поточному сезоні виглядає солідним, збалансованим колективом. З командами такого рівня підопічним Мирона Маркевича грати в поточному сезоні ще не доводилося. Отже, можна тільки уявити, який тиск потрібно буде витримати сьогодні дніпрянам для того, щоб максимально полегшити собі життя у матчі-відповіді, що відбудеться за тиждень. Тим більш, підтримка від дванадцятого гравця в "Наполі" буде більш, ніж солідна: ще в день приїзду італійські вболівальники були на сто відсотків упевненими в успіху своєї команди, що не раз намагалися пояснити на пальцях. Треба додати, що в Серії А шансів наздогнати "Рому", що йде другою, вкрай мало через складний календар матчів, що залишилися. Отже, для того, щоб отримати шанс гарантувати собі місце в груповому раунді Ліги Чемпіонів у наступному сезоні, тобто вийти у фінал і виграти його, підопічним Рафаеля Бенітеса є чималий сенс максимально зосередитися зараз на матчі з "Дніпром".

Такі самі апетитні перспективи відкриваються й перед "Дніпром". Гра як ніколи коштує свічок і таборі української команди це добре розуміють. Як і силу суперника: сам Мирон Маркевич прагне бути реалістом і розцінює шанси команд як 60 на 40 на користь "Наполі". Втім, у те, що "Дніпро" дійде до півфіналу, ще зовсім недавно мало хто вірив. Детально про матч ви можете дізнатися з нашого прев'ю.

Щодо арбітражу, виведе команди на поле суддівська бригада, яку очолить норвезький лікар швидкої допомоги Свейн Моен.

Ліга Європи

Півфінал

Перший матч

"Наполі", Неаполь, Італія - "Дніпро", Дніпропетровськ, Україна - 1:1

"Наполі" (1-4-2-3-1): Андухар - Маджо, Альбіоль, Брітос, Гулам - Жоржиньо, Лопес - Інсіньє, Гамшик, Кальєхон - Ігуаїн

Запасні: Кабраль, Хенгує, Мертенс, Габбьядіні, Кулібалі, Гаргано, Інлер

"Дніпро"( 1-4-2-3-1): Бойко - Федецький, Дуглас, Чеберячко, Лео Матос - Федорчук, Канкава - Коноплянка, Ротань, Лучкевич - Калінич

Запасні: Лаштувка, Влад, Селезньов, Безус, Бруно Гама, Сваток, Матеус

Як бачимо, склад в "Дніпра" цілком прогнозований. Підопічним Мирона Маркевича потрібно витримати стартовий тиск господарів, а те, що він буде шаленим, жодного сумніву

Свистом супроводжують ультрас господарів кожен прохід повз своєї трибуни футболістів "Дніпра"

Команди вже на полі. Ультрас господарів влаштували цікаве банер-шоу. З одного боку - грізний "зек", що тримає тюремну решітку. А на протилежній трибуні - банер у вигляді автодороги, а по боках - назви міст, команди яких "Наполі" пройшов. Натяк на те, що попереду Варшава.

ПЕРШИЙ ТАЙМ

1 Команди розпочали гру. Фани господарів побавилися фаєрами - трохи димно, але не настільки, щоб арбітр зупиняв гру.

8 А ось і перша атака "Дніпра". Коноплянка пройшов лівим флангом і прострілив уздовж воріт, але першим на м´ячі опинився Брітос.

9 Інсіньє небезпечно пробив здалеку. М´яч просвистів біля штанги

Десять хвилин команди зіграли. А головні порушники спокою як і раніше ультрас: то співають, то беруться за руки й хитаються вправо-вліво і гудять при цьому.

14 Гравці "Наполі" володіють ініціативою і поступово просувають на половину поля суперника. "Дніпро" глибоко зустрічає суперника.

15 Дісталося Кальєхону, точніше його ногам, від Ротаня. Арбітр обмежився усним зауваженням.

Ротань підійшов до Кальєхона допомогти піднятися, тобто вибачитися за свій фол, але той на українця навіть не глянув.

16 Дуглас виніс м´яч головою після стандарту у виконанні Жоржиньо.

21 Бойко вийшов з воріт і завадив Інсіньє влучно пробити по воротах "Дніпра".

22 "Дніпро" відповів ударом Канкави

"Дніпро! Дніпро" - нагадує про себе український фан-сектор. Уболівальників нашої команди там зараз близько 200 людей

23 Джаба отримав жовту карточку за грубий підкат проти Жоржиньо. Опорник навіть не сперечається.

27 Бенітес виглядає знервованим. Не такий простий "Дніпро", як могло здатися після жеребкування

28 Гравці "Дніпра" дуже грамотно і щільно захищаються. "Наполі" контролює м´яч, але вчора це не принесло "Баварії" успіху в матчі з "Барселоною"

35 Коноплянка провів майстер-клас для Маджо на фланзі, але Кальєхона пройти не зміг

36 "Дніпро" пошумів біля воріт Андухара. Калінич виграв повітря, але не зміг як слід пробити.

І Рафаель Бенітес, і Мирон Маркевич весь час на ногах. Тільки якщо український фахівець спокійно керує діями своїх підопічних, то його візаві майже без перерви активно жестикулює

42 Не можуть гравці "Наполі" підібрати ключі до воріт "Дніпра". На виходах вдало діє Денис Бойко. Навіси і простріли також не проходять.

Журналістам у ложі преси доводиться періодично закривати вуха: шалений свист чути кожного разу, коли "Дніпро" наближається до штрафного майданчика господарів

44 Гулям врізався ногою у руки Бойку, який вийшов на перехоплення м´яча. З Денисом все у порядку. Він продовжить матч.

45 В нас нулі на "Сан-Паоло". "Наполі", очевидно, недооцінив дніпрян. Господарі занервували. От навіть Калінич зчепився з кимось із суперників, але партнери вчасно заспокоїли футболістів

ПЕРЕРВА

Другий тайм

46 Продовжуємо гру. "Дніпро" добре попрацював перші 45 хвилин. Будемо сподіватися, що другий тайм команда Мирона Маркевича зіграє так само надійно.

49 Матос виніс м´яч з воротарського майданчика після удару Гамшика

50 ГОЛ! "Дніпро" пропустив після кутового. Інсіньє навісив з лівого флангу на лінію воротарського майданчика. Давід Лопес випередив Матоса у боротьбі на другому поверсі і головою сильно пробив по воротах Бойка.

Поруч сидить дует італійських коментаторів. У момент, коли забивав Лопес, не одразу було ясно, майстром чого є один з них – вокалу чи скоромовок

55 Пожвавилася гра у другому таймі. Бойко ногами (!) відбив удар Ігуаїна з гострого кута

56 Брітос зарядив вище поперечини після кутового

57 Маркевич намагається вплинути на хід гри заміною. Бруну Гама міняє молодого Лучкевича

60 А ще Мирон Богданович емоційно підказує підопічним з лавки запасних. Непросто зараз гостям

61 Бойко вкотре надійно зіграв, відбивши удар Ігуаїна. Наш Мануель Нойер.

65 Захисники "Дніпра" не дали пробити Ігуаїну. Гонсало дав пас назад Кальєхону, який відразу пробив по воротах. Неточно.

69 Роман Безус міняє Канкаву, який вже має карточку

71 Бенітес міняє автора голу Лопеса на Вальтера Гаргано.

Стадіон майже по команді встав, проводжаючи Лопеса

72 Федецький отримав попередження

73 Бойко знову ногою відбив м´яч. Ігуаїн пробивав з меж штрафного майданчика

74 Ігуаїн вибив м´яч після подачі Ротаня зі штрафного. Андухар у другому таймі може засмагати.

77 Маноло Габб´ядіні продовжить мучити захист "Дніпра" замість Кальєхона

78 БОЙКО!!! Денис витягує м´яч з-під поперечини після удару Ігуаїна. Гонсало, здається, вилаявся про себе.

80 А у "Дніпра" виходить Селезньов, який спробує помучити захист "Наполі"

81 ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!!! Це неймовірно. Женя тільки вийшов на поле і вже першим дотиком забив гол. Артем Федецький прострілив з правого флангу штрафного майданчику. Федорчук до м´яча не добрався, але вільний Селезньов забив у порожні ворота. Треба визнати, що Євген провів м´яч з офсайду. Будемо вважати, що норвежський арбітр Моен відкупився за земляка Педерсена. 1997 рік всі пам´ятають?

Фан-сектор "Дніпра" ніби заново народився, ні на хвилину не припиняють скандувати ім'я нашої команди

Дріс Мертнес вийшов на поле замість Інсіньє

Цікаво, що глядачі поступово залишають трибуни стадіону. І це в той час, коли господарі взяли у щільну облогу володіння Бойка.

90 Ще чотири хвилини грати командам

90+5 Браво, "Дніпро"! Команда Маркевича грає з "Наполі" внічию на виїзді - 1:1. Гравці і лава запасних "Дніпра" обіймаються один з одним. Команда підходить до фан-трибуни дякувати своїм уболівальникам. Ті скандують "Молодці!". Невідомо, чим закінчиться це протистояння, але те, що "Дніпру" вдалося зберегти інтригу перед матчем у Києві (хай не без допомоги норвезького лікаря) - вже більше, ніж досягнення.

Зараз ви читаєте новину «Ліга Європи. "Наполі" - "Дніпро" - 1:1». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua