вівторок, 04 жовтня 2011 05:45

"Від цих нервів дитину втратила"

Рівненка Оксана Лижняк викупила свою квартиру повністю. Однак, як виявилось пізніше, права на зазначену квартуру знаходяться у заставі банку за неповерненим кредитом забудовника

— Ми вже не витримуємо, — каже 30-річна рівненка Тетяна Зуб. — Не дай Бог буде другий "Еліта-центр" (будівельна афера у столиці, внаслідок якої ошукали 1759 осіб. — "ГПУ").

Тетяна купила однокімнатну квартиру в недобудованому домі на вул. Гагаріна, 4. Узяла 216 тис. грн кредиту в банку. Однак дім не добудували.

— Щомісяця віддаємо 300 доларів кредиту, а в квартиру вже три роки не можемо вселитися. Якби не батьки, то не вижили б.

16-поверхівка на вул. Гагаріна має 120 квартир. Компанія "Сібінвестград" почала зводити її 2007 року. Здати в експлуатацію обіцяли наприкінці 2008 року.

— Ми з чоловіком спокусилися на рекламу, — продовжує Тетяна Зуб. — Наша квартира була найдешевшою в будинку. Зараз за такі гроші в Рівному можна купити двокімнатну з ремонтом. Знімаємо квартирку якраз навпроти новобудови. Щоранку дивимося, чи не приїхали будівельники.

Компанія "Сібінвестград" спочатку зводила будинок власним коштом і за гроші пайовиків. Однак із 120 квартир люди купили лише частину. Грошей бракувало, тому під заставу майнових прав на квартири, що залишились непроданими, забудовники взяли кредит у "Трансбанку". Але і тих грошей не вистачило. Дім готовий на 76%.

2009 року "Трансбанк" збанкрутів. Частину його активів, серед яких були й борги "Сібінвестграду", на виконання постанови НБУ було передано "Укрексімбанку". Заставою по цих боргах Компанії "Сібінвестграду" була більшість квартир в будинку на Гагаріна, 4. Проте згодом виявилось, що 13 з заставлених квартир були продані забудовником фізичним особам, а дві з них мають навіть по два власники! Отримавши гроші від покупців, забудовник повинен був погасити частину виданого "Трансбанком" кредиту з метою виведення квартир з-під застави та передачи їх новим власникам. Але цього не було зроблено, та навіть сьогодні розв'язати проблему дуже складно: адже новий банк-кредитор не може вивести квартири з-під застави, оскільки забудовник не погасив борг за кредитом, коли отримав гроші від покупців квартир, та не може розрахуватися з банком сьогодні, бо грошей нема. Хоча люди викупали житло за повною вартістю та не чекали на проблеми. Приміром, родина Лижняків викупила помешкання повністю — заплатила 240 тис. грн.

— Це тільки моя квартира, бо я за неї заплатила все. Маю квитанцію про 100 відсотків оплати і договір із "Трансбанком" про участь у фонді фінансування будівництва. Моє житло не мали право брати в заставу, — каже 29-річна Оксана Лижняк. — А ми досі не можемо вселитися. Живемо з чоловіком у моїх батьків. А коли приїжджає сестра, то взагалі три сім'ї в одній хаті. Зараз ходимо на суди, просимо вилучили нашу квартиру із конфіскату. Від цих нервів я дитину втратила. А була вже на п'ятому місяці, мала б зараз ще одного малюка. Ніколи їм цього не прощу.

Власники квартир ходять до чиновників, просять допомоги. Мер 54-річний Володимир Хомко каже, що це повноваження Кабінету Міністрів.

— Шкода людей, — пояснює. — Я вже говорив із керівником банку — без рішення згори вони ситуацію не вирішать. Якби це була приватна установа, то інша справа. Але "Укрексімбанк" — державний.

Для завершення будівництва необхідні 10,5 млн грн. Компанія "Сібінвестград" винна "Укрексімбанку" 29,4 млн. грн.

Губернатор Рівненщини Василь Берташ 6 вересня написав лист прем'єр-міністру Миколі Азарову. Пояснює, якщо банк вивільнить із-під застави 22–25 квартир і продасть, то цих грошей цілком вистачить на добудову. Тоді висотку завершили би за шість–дев'ять місяців. Чекає відповіді від столичних посадовців.

— Торік ми хотіли влаштувати демонстрацію перед Віктором Януковичем, — кажуть пайовики. — Але заступник губернатора Володимир Новак нас відмовив. Пообіцяв, що сам президенту розповість.

Територія навколо довгобуду обнесена парканом, її охороняють. Директор фірми-забудовника на дзвінки пайовиків не відповідає. Кажуть, він виїхав до Росії.

У "Укрексімбанку" нам розповіли, що оцінку наведеним вище діям посадових осіб "Сібінвестграду" повинні дати відповідні компетентні органи, тому банк, зі свого боку, звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою. Водночас, банк продовжує пошук шляхів розв'язання проблеми. "В ситуації, що склалася, банк зацікавлений у завершенні будівництва, передачі житла його власникам та повному погашенні заборгованості ТОВ "ІБК "Сібінвестград". Проте, на жаль відсутність конструктивної позиції з боку забудовника не сприяє ефективному вирішенню зазначеної проблеми", — розповів член Правління Укрексімбанк Андрій Мананніков.

У переліку реалізації заставного майна рівненської багатоповерхівки поки що немає.

Зараз ви читаєте новину «"Від цих нервів дитину втратила"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути