вівторок, 19 квітня 2016 07:55

"Не можу уявити хабар, що за розміром дорівнює бюджету міста"

Автор: фото із родинного архіву Олексія Момота
  Мер міста Вишгород на Київщині Олексій Момот із дружиною Мариною та донькою Кариною. Перебуває під арештом.  Йому загрожує 12 років ув’язнення
Мер міста Вишгород на Київщині Олексій Момот із дружиною Мариною та донькою Кариною. Перебуває під арештом. Йому загрожує 12 років ув’язнення

17 квітня Печерський районний суд столиці на два місяці арештував мера Вишгорода Олексія Момота, 36 років. Щоб вийти на волю, має внести 5 млн грн застави.

Затримали Момота 14 квітня у робочому кабінеті.

— Повний розмір хабара, що вимагав мер Вишгорода — мільйон євро (близько 29 млн грн. — ГПУ). Його взяли під час отримання частини — 200 тисяч євро. Вимагав їх від представника будівельної компанії за нерозірвання договору на оренду земельної ділянки. Також — за безперешкодну забудову мікрорайону, — розповідає на брифінгу голова Служби безпеки Василь Грицак.

Також затримали чотирьох посередників міського голови. Один із них намагався переказати 200 тис. євро через відділення Промінвестбанку на Ярославовому валу столиці. Ще одного затримали в ресторані в центрі Києва. Представник забудовника передавав йому документи на майнові права нежитлової нерухомості загальною площею 2 800 "квадратів".

— Історія з хабаром — щонайменше дивна. Останнім часом я багато спілкуюся з міським головою. Він — порядна й чесна людина. Відстоює інтереси громади Вишгорода. Не можу уявити хабар, що за розміром дорівнює бюджету міста. Та й на фото, які опублікувала СБУ, інша людина, — каже депутат Вишгородської міськради 39-річний Сергій Пінчук.

17 квітня під час віча на підтримку Олексія Момота вийшли понад тисяча жителів Вишгорода. Висловили недовіру прокуратурі Київської області. Закликали президента взяти справу під контроль.

— Олексія Момота арештували за доносом будівельної компанії "Вишгородміськреконструкція-1". Підрядником робіт виступає фірма "Євробуд". Вони підтвердили, що хочуть зводити житлові будинки, — каже 31-річний Юрій Городиський, депутат Вишгородської міськради. — Я два дні був у суді. Не поспішав робити висновки. Намагався дізнатися, на чому будується обвинувачення. З'ясувалося, що воно ґрунтується на доносі у прокуратуру. Його зробила людина, яку тиждень тому прийняли на роботу до будівельної компанії. Це має дуже дивний вигляд.

— Діло не лише шите білими нитками, а рублене іржавою сокирою. Мер наступив на горло корупції, й вона вирішила його зжерти. У Вишгороді — золота земля. І частина цих елітних ділянок належить прокуратурі. Отримали їх за колишніх мерів незаконно. Жодної копійки за ці землі в бюджет міста не пішло. Розуміючи, що мер і депутати налаштовані на рішучу боротьбу з корупцією, й можуть утратити свої "межигір'я", вирішили позбутися Момота найбруднішим способом, — каже Ліза Богуцька, 52 роки. Рік живе у Вишгороді. — Представник забудовника відніс заяву до СБУ, що нібито мер вимагає у фірми мільйон євро хабара. Голова СБУ Грицак показав фотографію з купою євро на столі й мужиком на задньому плані. І ще одна фотка — де цей мужик уткнувся носом у підлогу. Фотографії реальні. Але мера Вишгорода вони абсолютно не стосуються. Докази прокуратури зводяться до того, що якийсь Аркадій передав якісь гроші Василеві, який мав ними поділитися з мером, щоб той дав дозвіл на забудову. На суд свідок не прийшов. Прокурор заявив, що він хворий.

— Ми виходили на підтримку мера. Хочеться об'єктивності в розслідуваннях. Та боюся, її не буде. Як на мене, це — підстава чистої води, — каже жителька Вишгорода 25-річна Анастасія Малинка.

Момот має дві судимості. Обидві погашені. Це дозволило йому брати участь у виборах.

У 1997 і 1998 роках його засу­ди­ли на 36 місяців за ­крадіжку з ­проникненням. Покарання ­відбував у Крюківській колонії на ­Полтавщині. У вересні 2001-го амністували. В листопаді вийшов на ­свободу.

У жовтні 2015 року Олексій Момот переміг на виборах міського голови Вишгорода. За нього проголосували 2389 жителів міста. Це 20% виборців. 2309 голосів віддали секретарю міськради Марії Решетніковій.

Зараз ви читаєте новину «"Не можу уявити хабар, що за розміром дорівнює бюджету міста"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути