вівторок, 09 жовтня 2012 06:30

"Коля на роботу ходив з автоматом. Нам розстріляли балкон"

Автор: фото: Микола КАРНАРУК
  Галина та Микола Волики живуть у двокімнатці, яку видали їхньому зятеві-прикордоннику. Той звільнився зі Збройних сил і втратив права на помешкання
Галина та Микола Волики живуть у двокімнатці, яку видали їхньому зятеві-прикордоннику. Той звільнився зі Збройних сил і втратив права на помешкання

З дня на день родину черкасців Воликів можуть виселити. Відповідне рішення Соснівський райсуд ухвалив торік, однак добровільно сім'я не виїхала.

— Живем как на пороховой бочке, — зітхає 60-річна Галина Волик. — Муж ходить не может, а его на улицу гонят. Если выгонят — поставим в лесу палатку и там будем жить.

— Куда вынесут и положат, там и буду лежать, — додає Микола Волик, 67 років. — Сам я никуда отсюда не пойду.

Микола Волик 28 років був інженером урядового зв'язку в Комітеті державної безпеки СРСР. Жив і працював там, куди відряджало керівництво. Дружина їздила з ним, заробляла як няня.

— Останнє місце роботи — таджицько-афганський кордон, — згадує Галина Климівна. — Якби Коля вийшов на пенсію у 25 років вислуги, ще коли був Союз, то не мали би проблем, квартиру нам залишили б. Але Коля — справжній офіцер, порядний, благородний. Завжди казав: "Усі їстимуть білий хліб, а ми — чорний, бо така наша робота". Старався для людей, через те й мучимося. Керівництво попросило ще кілька років попрацювати, він погодився. А там почався розвал, громадянська війна у Таджикистані. Коля на роботу ходив з автоматом. Я не знала, живий вернеться чи ні. Коли нам розстріляли балкон, чоловік приніс дубину: "Хоч цим захищайся, якщо басмачі ввірвуться".

У Душанбе Волики жили у 4-кімнатці. Коли виникла загроза життю, покинули її та приїхали до України як біженці.

— З квартири нічого не взяли, ледве квитки купили. Їхали з двома доньками у вагоні без вікон, — розповідає Галина Климівна. — Приїхали у Черкаси. Пішли до мера Володимира Олійника. Їдьте до Єльцина, сказав він, бо Україна біженців не приймає. Коля говорить: "Я тут народився, тут хочу і вмерти". Поставили нас на чергу, за номером 465.

Родина жила в орендованих помешканнях. Старша донька Наталія, їй зараз 40 років, вийшла заміж, із чоловіком і двома синами живе у Росії. Менша Лариса, їй зараз 36, побралася з військовим Русланом Пуником. Переїхала до нього. Той отримав двокімнатку в селищі Оршанець за 15 км від Черкас.

— Ми винаймали квартиру. Але Коля захворів, усі гроші ішли на ліки, — продовжує Галина Волик. — Переїхали до Лариси. З нами була ще моя мама-інвалід. Потім зять покинув службу. Лариса виїхала на заробітки до Італії. За кілька років купили собі другу квартиру, а ми зосталися тут.

Микола Волик — інвалід першої групи, в нього паралізовані ноги. Ні він, ні дружина не мають права жити у помешканні. Його видали їхньому зятеві Русланові Пунику, який звільнився зі Збройних сил. Військова частина подала до суду на Воликів.

— Куди нам діватися? — плаче Галина Климівна. — Хто нас візьме на квартиру? Коля нетранспортабельний, не може ні їхати, ні ходити.

— Спокойно! — відказує Микола Дмитрович. Сидить на дивані, похиливши голову. Поряд лежать два ціпки, стоїть порожня літрова банка для сечі. — Это я во всем виноват.

Двокімнатка Воликів на першому поверсі багатоквартирної триповерхівки в Оршанці. Будинок стоїть у лісі неподалік військової частини, де навчають прикордонників. Належить Державній прикордонній службі.

— У нас на черзі 180 військових, — розказує 47-річний Ігор Момот, начальник навчального центру. — Дві сім'ї мають по троє дітей, у трьох є діти-інваліди. Зять Воликів звільнився, у нього немає вислуги років, щоби претендувати на житло. Волики живуть у тій квартирі шість років, але вони ж не пенсіонери прикордонної служби. Ми йшли їм назустріч, бо в них була лежача бабуся. Після її смерті вони не виїхали, я змушений був звертатися до суду. Як командир маю забезпечувати житлом своїх офіцерів. Як людина, звісно, розумію їх. Ми можемо ще кілька місяців потерпіти.

Зараз ви читаєте новину «"Коля на роботу ходив з автоматом. Нам розстріляли балкон"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути