вівторок, 02 квітня 2013 05:15

"Хамула говорила, що кредити наказав брати Бог"

Автор: Фото: Любов Карнарук
  Пастор релігійної громади ”Служіння Святого Духа” Олена Хамула зі спільниками Ігорем Пісоцьким та Віктором Дубовичем (праворуч) слухають вирок Черкаського апеляційного суду. Вони видурили у вірян сім мільйонів гривень
Пастор релігійної громади ”Служіння Святого Духа” Олена Хамула зі спільниками Ігорем Пісоцьким та Віктором Дубовичем (праворуч) слухають вирок Черкаського апеляційного суду. Вони видурили у вірян сім мільйонів гривень

29 березня Апеляційний суд Черкаської області підтвердив вирок 40-річній Олені Хамулі, пасторці громади "Служіння Святого Духа". Вона змусила своїх прихожан брати кредити і віддавати їй. У 43 людей забрала 7 млн грн. За це зі спільниками 37-річним Ігорем Пісоцьким та 56-річним Віктором Дубовичем отримали по 12 років в'язниці.

— До нас дійшли чутки, що вони найняли сильних адвокатів. Ті добиватимуться, щоб справу дорозслідували і дали їм умовне, — каже потерпілий 37-річний Михайло Храбров. Поруч стоїть 40-річний Олександр Харченко. Він із дружиною Іриною прийшов у церкву 2005-го. Взяв у банках 17 кредитів, жінка — 12, деякі під 40% річних. Гроші віддали пасторці.

— Іра померла, — говорить. — У її смерті винна Хамула. Коли в Іри виявили рак, пасторка не дозволяла йти до лікаря. Казала, що Бог зцілить хворобу. Пухлина так збільшилася, що Іру не врятували. Хамула говорила, що Бог наказав брати кредити. Чим більше їх візьмемо і віддамо церкві, тим більше Бог нас оберігатиме. На того, хто не братиме, Бог нашле прокляття.

До залу підходять батьки пасторки 65-річна Наталія Юріївна і 63-річний Олександр Іванович. Олена — єдина донька.

— Лєна п'ять років у СІЗО. З однією почкою їй важко, бо не може жити без молочного, дієти і свіжого повітря, — розповідає Наталія Юріївна. — Через її камеру пройшли наркомани, алкоголіки, вбивці. Лєна всіх привела до спасіння.

Олена розлучилася з чоловіком. Двоє доньок і син залишилися з ним.

— Лєна винна тільки в тому, що видавала фальшиві довідки про зарплату. А в банк вона не ходила і ні за кого не розписувалася, — говорить батько. — Як можна взяти машину й з неї перерахувати десятину церкві? А дехто брав по кілька машин. На проповідях Лєна тільки грала на піаніно і співала.

 

Суддя запрошує на засідання. Невелику залу заповнюють ущент. У клітці сидять троє обвинувачених. Олена Хамула з макіяжем, чорне довге кучеряве волосся розпущене. Усміхається до родичів.

— Моя вина только в том, что давала справки. В этом сознаюсь, в остальном я не виновата, — говорить останнє слово.

Віктор Дубович записав промову на двох аркушах.

— Ваша честь, ви дивитеся на мене як на злочинця, бо таким мене зробило обвинувачення і необ'єктивне слідство. Більше року сиджу за злочин, якого не робив. Моє здоров'я суттєво погіршилося, 12-річна дочка живе без батька.

— Я вже все сказав на прошлому засіданні, — каже Ігор Пісоцький.

Судді виходять до нарадчої кімнати. Хамула посміхається. За 30 хв. усі повертаються, вирок залишається чинний.

— Церква существовала с 1998 года. За это время не было нареканий ни от власти, не от комитета по религии. А сейчас сделали дело, — вигукує пасторка. — Я пять лет не вижу своих детей.

Перед судом потерпілі лаються з представником "Приватбанку" Іваном Костецьким, як діяти. Вони досі винні установі 1,5 млн грн.

— А чого ваша служба безпеки не перевіряла, що вона творила? — кричать жінки.

— Там сидять молоді дівчата. Як вони зрозуміють, що довідка фіктивна? Адвокати все одно притягнуть вас до кримінальної відповідальності. Усі-і-х, — наголошує Костецький.

— Шлюха ты, — прихожанки кричать доньці Віктора Дубовича. — За какие деньги тебе купили квартиру в Киеве?

— Нету никакой квартиры. Мой отец невиновен, он постоянно за границей был. Вы сами делали ремонты в квартирах, покупали машины, а теперь нашли крайнего, чтобы отдавал ваши деньги.

Зараз ви читаєте новину «"Хамула говорила, що кредити наказав брати Бог"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

15

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути