— Наш будинок 30 літ тут стоїть, і постійно поряд був дитячий майданчик. Ніхто на нього не претендував. Аж тепер священик рішив хату будувати. З нами навіть не порадився, — розказує 33-річна Оксана Дробніцька з будинку №89 на вул. Новий Світ у Тернополі.
Минулого тижня робітники намагалися закласти поряд із її домом фундамент нової хати.
— Я якраз із вікна на то дивилася, — згадує сусідка 35-річна Лілія Цимбал. — Бачу, приїхали роботяги. Стали кувалдами і ломами бити фундамент під дитячою гіркою. Розбомбили, гірку віднесли вбік. Люди зібралися, почали кричати, визвали міліцію. Приїхав той священик.
Степан Левчин, настоятель церкви святого Василя Української греко-католицької церкви, показав документи. Він має дозвіл на зведення на семи сотках землі двоповерхового парафіяльного будинку. Ці сім соток — березовий гайок із галявинкою. Відокремлює багатоповерхівку від залізничних колій.
— Літом тут можна в тіні сховатися або на сонці на галявині погрітися. З трьох сусідніх багатоповерхівок діти сюди біжать, — каже Лілія Цимбал. — А на документах пишуть, що зелених насаджень тут не виявлено. Сам священик до нас уже не ходить — посилає представника. Каже: ми його образили. Цієї неділі в церкві молився, щоб нам Бог дав розуму. Каже, що то будівництво не для нього, а для громади. Але яка користь нам із його будинку?
Отець Степан Левчин править у храмі за кількасот метрів від запланованого будівництва. Каже, що збирав необхідні документи сім років. Парафіяльний будинок планує звести для себе та інших, які прислужують у храмі.
— Місце не я вибрав, міська рада мені виділила. Сім-вісім дерев треба буде зрізати, але санстанція дала заключення, що це чагарники. Певне, люди самі не розуміють, чого кричать. То ж не їхня прибудинкова територія і не дитмайданчик. Той майданчик поряд, а гірку там поставили незаконно. Пробував її перенести, то мене там почали проклинати. Тепер чекаю 10 днів, доки всі інстанції підтвердять справжність документів.
Частину поваленої гірки вкрали. Решта, а також уламки фундаменту, досі лежать на траві.
Коментарі
2