1 липня до львівських правоохоронців звернулося п'ять громадян, які стали жертвами телефонних шахраїв. Наразі нікого не затримали.
"Мій син — дальнобійник, збирався у рейс. Просив, аби я йому зготувала канапки у дорогу. Сам пішов у гараж по машину. За 15 хвилин, як вийшов здому, на стаціонарний телефон мені хтось подзвонив. Наче Сергієвим голосом шепотіли, що син потрапив в аварію. Сказали адресу і просили підвезти 10 тисяч гривень. Спочатку кинулася шукати гроші. Згодом схаменулася — син за цей час не встиг би дійти до гаражу, завезти аварію і на сусідній вулиці потрапити в аварію". За 20 хвилин син повернувся додому, - розповідає львів'янка Анна Петрович".
У той же час у Львові 76-річному чоловікові на домашній телефон подзвонили невідомі, які представились працівниками міліції. Сказали, що його син розбив людині голову і що для закриття кримінальної справи треба заплатити 8 тис грн. Чоловік взяв гроші та попрямував на зустріч з псевдо-міліціонерами поблизу залізничного вокзалу станції Львів. Чоловік зателефонував синові. Той сказав, що нікого не побив і знаходиться вдома. Чоловік звернувся із заявою в міліцію.
"Дуже важко встановити шахраїв. Як правило, вони телефонують з невідомих номерів, - кажуть у прес-службі Львівської обласної міліції. - Якщо комусь телефонують з правоохоронних органів і вимагають гроші, треба записати дані співробітника, відразу передзвонити в той орган, звідки нібито надійшов дзвінок, - уточнити, чи працює такий співробітник. Якщо надійшов дзвінок - просять перерахувати гроші, треба перевірити інформацію. Не піддаватися на вмовляння співрозмовників, обов'язково передзвонити своїм рідним і переконатися, що все в порядку. Якщо дзвонять і повідомляють, що хтось із близьких потрапив у біду, треба питати, що трапилося, де вони знаходяться, в якій лікарні, як прізвище лікаря. Як правило, шахрай розгублюється і кидає слухавку".




















Коментарі