Переселенці зі Сходу та Криму досі приїздять до Черкас заново влаштувати своє життя. Обжитися в новій домівці людям допомагає Центр гостинності для переселенців. Тут вони отримують одяг, їжу, інформацію про роботу, житло, психологічну, матеріальну та юридичну допомогу.
Більшість переселенців - це родини з дітьми.
"Зараз значну увагу приділяємо соціальним проектам. Щоб люди бачили, що ми їх раді бачити тут, приймаємо як членів сім'ї. Проводимо рухливі ігри для дітей, збираємо кілька дискусійних клубів. І все це збудовано на волонтерській діяльності, люди допомагають як добровольці", - говорить Віктор Дивнич, координатор волонтерів.
"Поїхали із міста Щастя після сильного обстрілу. Багато будинків пошкодило і наш також. Не було ні світла, ні води, ні газу, ні тепла. Подзвонила дівчина-волонтер, сказала, що завтра їдемо. Речі взяли лише зимові. Спочатку привезли в Київ, потім нам порадили квартиру в Черкасах. Волонтери з Центру гостинності побачили у якому ми стані, в що одягнуті. Допомогли нам. Ми з чоловіком також стали волонтерами Центру. Я працюю з переселенцями, а він робить на сухих борщах", - розповідає Тетяна Харламова, переселенка.
Нагадаємо, що Черкаський центр гостинності для переселенців за півтора роки роботи прийняв більше восьми тисяч жителів Сходу та Криму. Часто люди приїздять лише із речами першої необхідності. Тому небайдужих черкащан просять приносити одяг, іграшки, книги, продукти.
Коментарі
1