Що роботи і де ховатись черкащанам, у разі бомбардування, артилерійського чи мінометного обстрілу кореспонденту Gazeta.ua розповів громадський активіст Олександр Бондаренко. Експерт назвав вісім місць, де черкасці можуть сховатися, якщо не встигнуть евакуюватися до початку бойових дій. Облаштованих до сучасних вимог бомбосховищ у місті нема.
"Ховатись потрібно від вторинних вражаючих елементів - це осколки снарядів, та місць, куди вони влучать (скло, метал, шматки бетону). Від прямого попадання врятуватись важко. Перше, що потрібно робити, якщо ви на вулиці під час бомбардування, мінометного чи артилерійського обстрілу, знайти схованку, від того, що полетить у вас", - каже експерт.
Олександр розповів про місця в Черкасах, які можуть стати схованкою:
"Приватний сектор. Такий як на вулиці Хрещатик. Це найкраще місце для схованки на випадок бомбардування, бо там багато погребів і підвалів. Ховаючись там, потрібно подбати про свою безпеку на випадок завалу будинку. Завали багатоповерхівок будуть розбирати. В той час, як на завали приватних садиб можуть не звернути уваги. Тому, потрібно підготувати повідомлення, що ви ховаєтесь у підвалі цього будинку. Напис треба розмістити на видному місці, що б на випадок завалу вас могли врятувати.
Фонтани. Надійною схованкою на випадок надзвичайної ситуації будуть міські фонтани. Наприклад біля палацу культури "Дружба Народів" чи біля ОДА. Вони достатньо глибокі, що б там ховатись і міцні, щоб витримати удар. Таку схованку можна використовувати тільки у випадках, якщо там немає води. Вода може спричинити гідроудар.
Підвальні заклади. Це хороша схованка, оскільки вони розміщені під землею, тобто захищені від прямого потрапляння снаряду. Також вони оснащені джерелами енергії
та засобами комунікації. Наприклад магазин "Фрі Райд" чи суші-бар "Риба Фугу" можуть стати тимчасовою схованкою.
Каналізаційні колодязі. По усьому місту є безліч таких колодязів. Проте, така схованка є умовно-безпечною. У них може зібратись велика кількість газів, вдихаючи які людина отруюється.
Підземні переходи, великі підвальні приміщення. Такі місця - ідеальна схованка. Ці будівлі достатньо захищені за рахунок великого шару землі над ними. Вони можуть витримати навіть пряме попадання деяких снарядів. Одним з таких місць в Черкасах є торговий комплекс "Хрещатик Сіті". Ховаючись там, потрібно пам'ятати, що скло може розсипатись від вибухової хвилі і поранити.
Східці. Тимчасовим укриттям можуть стати східці, як на Соборній площі. Вони убезпечать людину від уламків, які можуть летіти в її бік. Але захистять тільки з одного боку.
Рельєфна місцевість. Пустир біля Дніпра, що знаходиться в мікрорайоні Митниця, також можна використовувати для схованки. Там багато ярів та ям. Земля частково поглине вибухову хвилю.
Траншеї, ями, канави. Зазвичай вони є біля будівництв чи місць, де ремонтують дорогу, прокладають комунікації.
Не можна покидати укриття відразу після закінченню обстрілу. Потрібно почекати близько 10 хвилин та переконатись, що обстріл завершився. Тільки після цього можна покидати схованку".
Не можна ховатись у підвалах багатоповерхівок, у автівках чи поблизу заправок, під технікою. Треба уникати стін офісів та вітрин.
Коментарі