вівторок, 01 липня 2014 22:39

Художниця виготовляє картини з рослинної сировини
10

Фото: Ольга Швед

10 липня у львівській галереї "Зелена канапа" відкрили виставку "Шепіт трав" львівської художниці Анни Попової. Вона працює у рідкісній техніці черпаного паперу. Мистецтво виготовлення картин із черпаного паперу популярне у Європі, в Україні цим займається не більше десятка митців.

Китайці виготовили перший папір з клаптиків тканин і рослинних волокон більше ніж 2000 років назад. З Китаю мистецтво виготовлення паперу поширилося по Шовковому шляху, потім дісталося до Європи. Японський черпаний папір виготовляється з рослинної сировини. Це цікава дослідницька робота, адже автор сам готує рослини для своїх робіт. Він ніби чарівник організовує і викладає кожну часточку, і створює з них задуману композицію. Процес підготовки до роботи займає багато часу, але все компенсується у процесі творення.

Десять років тому львів'янка навчалася в Польщі, там і освоїла технологію черпаного паперу. Теми робіт Анни Попової - природа, пейзажі і мінімалізм.

"У моїх роботах є часточки паперу, рослинних елементів – конопляних стебел, соломи, листя. Використовую тільки натуральні барвники. Назва "черпаний" - бо перед тим, як рідкий папір викласти на тканину, аби він сформувався у полотно – його черпають. Полотно утворюються за допомогою рослинного клею, який присутній у сировині. Коли висихає – робота готова, вона довговічна, у мене є роботи по 10 років", - каже художниця Анна Попова.

Художниця також займається гобеленом, батиком, ручним черпаним папером, друком на тканині, об'ємно-просторовою пластикою з лози.

Триватиме виставка Анни Попової "Шепіт трав" до 20 липня 2014 року.

Зараз ви читаєте новину «Художниця виготовляє картини з рослинної сировини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути