Ідея Конституційної асамблеї має багатоцільове призначення, але основна мета - продовження всіма правдами і неправдами віку цієї влади. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Президент Віктор Янукович підписав указ "Про Конституційну асамблею". Це - спеціальний допоміжний орган при главі держави, що має підготувати зміни до Конституції України. Асамблею очолив екс-президент Леонід Кравчук.
"Окрім суто конституційних змін, що можуть знадобитися перед президентськими виборами для збереження влади за будь-якого розкладу, є декілька інших цілей", - наголосив Карасьов.
"Якби президента цікавили тільки конституційні мотиви, то Асамблея була б започаткована десь 2014 року, коли підходив термін чергових виборів глави держави. Але вона створена зараз, бо має актуалізувати в суспільстві ідею необхідності оновлення Основного закону", - підкреслив він.
За словами Карасьова, вона покликана змінити інформаційний фон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За допомогою Конституційної асамблеї Янукович створює "запасний аеродром" - політолог
"Теперішня політика крутиться довкола Тимошенко, яка в тюрмі, але формує політичну картину в Україні. Наприклад, її побили - ніхто не приїхав на саміт до Ялти. Історія з її лікуванням взагалі створила спільну антивладну позицію всіх політичних центрів - Брюсселя, Берліна, Вашингтона та Москви. Тому питання: як змінити порядок денний? Зараз інформаційний негатив іде в одні ворота - Януковича. А такий односторонній рух рано чи пізно матиме небезпечні наслідки. Конституційна асамблея має надати позитивний чи хоча б нейтральний імпульс українській політиці, відтягнути її від вертикалізації та змістити з політичної сцени драму Тимошенко й похідні проблеми зовнішньої політики", - наголосив політолог.
Про інші цілі створення президентом Конституційної асамблеї Вадим Карасьов розповідає у журналі "Країна" № 20 (123) за 24 травня 2012 року.
Коментарі
7