пʼятниця, 03 травня 2013 14:15

В цей рік буде зростання цензури в медіа-просторі – "Репортери без кордонів"

В цей рік буде зростання цензури в медіа-просторі – "Репортери без кордонів"
Фото: ridna.ua

Найбільшою проблемою для ЗМІ в Україні залишається безпека журналістів і безкарність злочинів проти свободи преси. Про це в ефірі Радіо Свобода заявила українська представниця міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів" Оксана Романюк.

За її словами, покарання отримує лише кожен 15-ий випадок нападів на журналістів.

"Думаю, що в цей рік буде зростання цензури і закріплення позиції влади, "Сім'ї" в медіа-просторі. Ми знаємо, що медіа-простір уже підконтрольний владі в більшості своїй, і цього року це буде цементування цих позицій", – сказала Романюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Межигір'я назвали символом беззаконня, корупції та цензури

Організація "Репортери без кордонів" не очікує в цьому році зростання фізичних нападів на журналістів в Україні. Однак, фахівці прогнозують  зменшення медіа-плюралізму, зростання цензури а також тиску шляхом використання інтернету (DDOS-атаки).

"Наприклад, нещодавно президент приїжджав у Черкаси, і було "вирублено" одночасно 3 місцевих інтернет-ресурси DDOS-атаками, також це інтернет-атаки на акаунти та скриньки відомих журналістів", – зазначила  представниця міжнародної правозахисної організації.

3 травня відзначають Всесвітній день свободи преси. Україна лише за останній рік опустилась у рейтингу свободи преси "Репортерів без кордонів"на 10 позицій (з 116 на 126 місце). За даними правозахисників цієї організації, в тому ж таки 2012 році було зафіксовано рекордну кількість порушень прав українських журналістів за останні 10 років.

 

Зараз ви читаєте новину «В цей рік буде зростання цензури в медіа-просторі – "Репортери без кордонів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути