середа, 29 квітня 2015 16:16

Уряд Грузії пішов у відставку

Уряд Грузії пішов у відставку

Кабінет міністрів Грузії автоматично подав у відставку у повному складі після того, як свій пост залишив міністр у справах спорту і молоді Леван Кіпіані.

Він став сьомим міністром, який пішов з уряду, згідно з грузинською конституцією, у разі відставки третини міністрів з двадцяти, уряд повинен повторно отримати вотум довіри в парламенті.

Після того як міністр у справах молоді та спорту Леван Кіпіані залишив пост на знак протесту проти критики на свою адресу з боку парламентського комітету у справах спорту, уряд вважається таким, який подав у відставку у повному складі, всі міністри стали виконуючими обов'язки.

Голова грузинського парламенту Давид Усупашвілі пояснив, що, згідно з конституцією, прерогатива призначення нових міністрів належить чинному прем'єру, але остаточне рішення приймає парламент. Якщо законодавчий орган не затвердить новий склад кабінету міністрів, президент має право розпустити парламент і призначити нові парламентські вибори.

Провладна коаліція "Грузинська мрія" має абсолютну більшість голосів у парламенті і, як вважають спостерігачі, швидше за все, новий склад уряду отримає вотум довіри.

Нинішній прем'єр-міністр Іраклій Гарібашвілі вже заявив, що всі міністри збережуть свої пости.

Парламентська опозиція поклала всю відповідальність за урядову кризу в країні на мільярдера Бідзіна Іванішвілі, який вважається неформальним керівником уряду. В опозиційній партії "Єдиний національний рух" висловилися за остаточну відставку самого прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі, призначення так званого "технічного уряду" і проведення позачергових парламентських виборів на новій законодавчій основі.

Більшість коментаторів в Тбілісі вважають, що при будь-якому розвитку подій країну чекають значні зміни.

Зараз ви читаєте новину «Уряд Грузії пішов у відставку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути