вівторок, 20 вересня 2011 15:39

Українці не вірять у наміри Януковича подолати корупцію - опитування

Українці не вірять у наміри Януковича подолати корупцію - опитування

Громадяни України вважають, що влада всіх рівнів має невелике бажання подолати корупцію.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Європейською дослідницькою асоціацією.

Зокрема, у добрі наміри президента та його Адміністрації вірять 16,8% респондентів, намаганням міської та сільської влади подолати корупцію довіряють 13,5% опитаних, Кабінету міністрів – 11%, у такі ж наміри судової системи – лише 6,9%.

"Варто зазначити, що після відчутного розчарування, яке продемонстрували дані опитування 2009-го року, населення України знову намагається повірити у бажання представників нової влади боротися з корупцією", - зазначила керівник експертної ради Європейської дослідницької організації Світлана Горна.

В той же час, незважаючи на низьку довіру, понад 77% респондентів вважають боротьбу з корупцією обов'язком президента, 45,5% - Верховної Ради і 33% - міліції з прокуратурою та Кабінету міністрів.

"Варто зазначити, що на п'яте місце серед відповідальних громадяни поставили себе (18%), що свідчить про їхню свідому позицію", – додала Горна.

За її словами, дані опитування свідчать, що ідея посилення жорстких дій проти корупціонерів дещо втрачає свою популярність серед населення України, тоді як поступово посилюють свої позиції менш радикальні й більш поступальні заходи.

"В цілому по Україні все ще не більше 18% називають будь-які антикорупційні заходи ефективними, і це відсоток лише з-поміж поінформованих громадян, кількість яких коливається від 10% до 30% в залежності від того, про чиї антикорупційні ініціативи йдеться", – підсумувала Горна.

Зараз ви читаєте новину «Українці не вірять у наміри Януковича подолати корупцію - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути