середа, 10 червня 2015 13:25

Україна розвиває відновлювану енергетику

Україна розвиває відновлювану енергетику

Україна зробила серйозний крок на шляху до зниження газової залежності від РФ, а також до покращення інвестиційного клімату та виконанню зобов'язань перед європейськими партнерами. Про це свідчить характер обговорення і прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" (№ 2010-д).

 "У пропозиціях щодо цього законопроекту ми скасовуємо вимогу місцевої складової, що суперечить нашим зобов'язанням перед Енергетичним Співтовариством, - заявив заступник голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. - Також цим законопроектом передбачається ще ряд норм, які дають можливість українській відновлюваній енергетиці розвиватися інтенсивно, тому що це - основний тренд, який сьогодні існує в глобальному енергетичному ринку ".

Відкриваються можливості щодо зниження енергодефіциту і газової залежності відзначив також депутат Радикальної партії Юрій Чижмарь. "Закон, який ми зараз розглядаємо, однозначно стосується перспективної галузі української економіки - альтернативної енергетики, яку ми повинні розвинути. Оскільки навіть цього року ми мали перебої в балансі електроенергетики та закуповували енергію з-за кордону", - підкреслив він.

Представник фракції "Народний Фронт" Наталія Кацер-Бучковська також звернула увагу депутатів на можливості виконати зобов'язання перед європейськими партнерами. "Україна взяла на себе зобов'язання до 2020 року збільшити частку "зеленої" енергетики до 11 відсотків. І це наше зобов'язання, і ми повинні йому слідувати", - сказала Кацер-Бучковська.

Важливу роль відновлюваної енергетики в загальній енергогенерації відзначив і міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин. "Даним законопроектом ми зафіксуємо базу на наступні 3-5 років, і це дасть можливість все-таки розвивати цей сегмент, який дуже важливий для української енергетики. Тому я пропоную підтримати цей закон в цілому", - резюмував обговорення Демчишин.

Нагадаємо, що станом на початок 2015 діяльність з виробництва електричної енергії з альтернативних джерел здійснюють 145 ліцензіатів, сумарна загальна встановлена ​​потужність яких становить близько 1,5 ГВт (без АР Крим - 1,1 ГВт).

Зараз ви читаєте новину «Україна розвиває відновлювану енергетику». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути