субота, 14 травня 2016 02:51

Україна на Генасамблеї ООН запропонувала розслідувати злочини на Донбасі

Україна на Генасамблеї ООН запропонувала розслідувати злочини на Донбасі
www.rbc.ua

У п'ятницю 13 травня на 70-й сесії Генасамблеї ООН українська делегація заявила, що розслідування Міжнародним кримінальним судом (МКС) злочинів, які вчинила Російська Федерація та ватажки терористичних угруповань ДНР/ЛНР на території Східної України, буде найкращим способом для того, щоб притягнути до відповідальності всіх винних у масових вбивствах людей на Донбасі.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Ми вважаємо, що МКС буде одним із найкращих способів забезпечити, щоб усі винні у скоєнні міжнародних злочинів були притягнуті до відповідальності, і що масові порушення прав людини будуть визнані, а жертви отримають компенсацію за свої страждання", - наголошується в заяві української делегації.

При цьому в документі підкреслюється, що в лютому 2014 року Україна стала жертвою триваючої збройної агресії з боку Росії та підтримуваних нею бойовиків і терористів. Ці дії "є найсерйознішим злочином проти людяності та військовим злочином, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду".

Крім того, у документі нагадується, що Україна 8 вересня 2015 року подала заяву відповідно до статті 12 (3) Римського статуту – установчого органу МКС – щодо злочинів проти людяності та військових злочинів, вчинених вищими посадовими особами РФ і керівниками терористичних організацій ДНР/ЛНР, що призвело до надзвичайно важких наслідків і масових убивств українських громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБСЄ планує розширити кількість баз на Донбасі

Нагадаємо, нещодавно Україна ініціювала прийняття заяви в РБ ООН щодо обстрілів сирійських біженців.

Зараз ви читаєте новину «Україна на Генасамблеї ООН запропонувала розслідувати злочини на Донбасі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути