Якби президентські вибори відбулися в середині листопада, перемогу на них здобула б лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Про це свідчать свіжі дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології і презентованого у вівторок на прес-конференції.
За результатами анонімного опитування методом "таємної скриньки" серед тих, хто піде на вибори і визначився з вибором, найбільше симпатій має Юлія Тимошенко – 24%. Чинний президент набирає 17,9%. Далі йдуть Вадим Рабінович, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко і Юрій Бойко, які мають близькі результати в районі 9-10%.
Також респондентам ставили запитання: "Якби у другий тур виборів президента України вийшли Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, за кого б з цих кандидатів Ви проголосували б?". Відповіді розподілилися таким чином: близько 23,8% проголосували би за Юлію Тимошенко, 17% - за Петра Порошенка.
У партійних рейтингах теж лідирує партія Юлії Тимошенко. Якби вибори до Верховної Ради відбулися всередині листопада, найбільшу підтримку отримала б ВО "Батьківщина" - 20%. Далі за рівнем підтримки йдуть "Блок Петра Порошенка" (13,3%), Радикальна партія Олега Ляшка (9,8%), "Опозиційний блок" (9%), партія "За життя" (8,2%), "Самопоміч" (6,0%) і "Громадянська позиція" (5.8%). Партія "Свобода" на межі проходження (4,9%).
За цим опитуванням, 63% українців погоджуються, що країна потребує повного перезавантаження влади.
Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології з 4 по 13 листопада 2016 року на замовлення клієнта. Методом особистого інтерв'ю опитали 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором останнього ступеня, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводили на території, яку контролює українська влада.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% — для показників, близьких до 25%, 2,0% — для показників, близьких до 10%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
Коментарі
33