Юлія Тимошенко своїм голодуванням демонструє, що все ще знаходиться у центрі політичного життя країни.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Сергій Таран.
"Це була апеляція до міжнародної спільноти, до тих порушень виборів, які відбуваються, - наголосив він. - Я думаю, що Тимошенко хотіла привернути увагу до цих порушень. Крім того, екс-прем'єр ще раз засвідчила, що вона в центрі політичних подій в Україні. Саме ці дві речі були смисловим наповненням того голодуванням, яке відбувається зараз".
Політолог переконаний, що перші результати голодування Тимошенко вже є — захід критично реагує на те, що відбувається в Україні.
"Якийсь сенс з цього є хоча б тому, що міжнародна спільнота висловилася досить різко щодо тих порушень, які відбулися. Крім того, Держсекретар США Хіларі Клінтон висловила бажання особисто зустрітися з Тимошенко. Якщо це буде зроблено, це буде безпрецедентний крок в міжнародній політиці", - наголосив він.
Таран пояснив: "Раніше ми сприймали як безпрецедентний крок те, що Клінтон писала Тимошенко у в'язницю листи. Все ж, не багато, не мало — керівник уряду найпотужнішої країни світу їде відвідати в Качанівську колонію політика, якого звинувачують в корупції, і за якого, до речі, проголосувала половина країна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко обіцяла соратникам подумати про припинення голодування
"Тому, думаю, це голодування показало, що Тимошенко для міжнародної спільноти залишається в центрі тих процесів, які відбуваються зараз в Україні", - підкреслив він.
Експерт додав, що Європа досі сподівається саме на Об'єднану опозицію у питання налагодження зв'язків з Україною:
"Міжнародній спільноті немає на кого і спиратися окрім опозиції. Адже не будуть вони спиратися на Януковича чи на його команду. Крім того, з'явилася інша сила, яка також по-своєму лякає захід — це партія "Свобода". На заході немає однозначного сприйняття цієї політичної сили. Тому для міжнародної спільноти Об'єднана опозиція, Тимошенко і напевно ще УДАР Кличка — це ці сили, які так чи інакше тримають постійний контакт з Україною".
Коментарі
14