неділя, 05 червня 2016 09:51

Тепер це не партнер, а загроза - уряд Німеччини переосмислив Росію

Росія є викликом для безпеки на континенті. Так вирішив федеральний уряд Німеччини, коригуючи політику національної безпеки країни.

Вперше від 2006 року Німеччина оновила "Білу книгу" - стратегічний план щодо найбільших ризиків і небезпек, - пише Die Welt.

"Довколишній світ у царині безпеки сильно змінився, все стало складне, мінливе й важкопередбачуване", - стверджують у документі.

Німецький уряд тепер вважає, що Росія більше не партнер, а суперник. Більше того - тепер вона входить у 10 основних загроз.

"Росія відвертається від Заходу, підкреслюючи стратегічне суперництво і нарощуючи свою військову активність на зовнішніх кордонах ЄС. Готова насильно просувати свої інтереси, - цитує "Білу книгу" німецьке видання. В приклад цих слів німецькі урядовці наводять події в Криму та на Донбасі.

Заклопотаність у німецького уряду викликають "гібридні інструменти для розмиття кордонів між війною і миром" і "підривна діяльність щодо інших країн".

"Особливою проблемою називають використання цифрового зв'язку для впливу на громадську думку. Від прихованого цілеспрямованого контролю дискусій у соціальних мережах до маніпулювання інформацією на новинних порталах. Тому висновок "Білої книги" такий: "Без ґрунтовної зміни курсу Росія становитиме в досяжному майбутньому виклик безпеки для нашого континенту", - передає стаття застереження німецьких стратегів безпеки.

Оновлену редакцію "Білої книги" підготувало міністерство оборони країни разом з іншими відомствами, відповідальними за національну безпеку. Містить 80 сторінок. Крім Росії загрозами національній безпеці Німеччини в новій редакції названо тероризм, кіберзлочинність, безконтрольна міграція, глобальне потепління й епідемії.

Автор: ipress.ua
  Ангела Меркель і Володимир Путін
Ангела Меркель і Володимир Путін

Зараз ви читаєте новину «Тепер це не партнер, а загроза - уряд Німеччини переосмислив Росію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути